A

Nazwa Firmy: Gospodarstwo Rolne Marta Dąbrowska

Adres: Jasionka 87; 21-200 Parczew

Tel./Fax: 500 530 977

E-mail: sak@agronomplants.pl

Strona internetowa: www.agronomplants.pl

BOX Nr 3

SPONSOR JAGODOWYCH TRENDÓW 2021

Informacja o Firmie:

Nasze Gospodarstwo Ogrodniczo – Szkółkarskie Agronom Plants zlokalizowane jest we wschodniej Polsce, w województwie lubelskim – bez wątpienia jednym z najczystszych ekologicznie regionów Europy. 

Historia Gospodarstwa sięga jeszcze lat 90 poprzedniego stulecia. Od tamtego czasu gospodarstwo z typowo rodzinnego przeobraziło się w jednego z największych producentów owoców jagodowych oraz materiału szkółkarskiego w Polsce.

Obecnie nasze gospodarstwo zajmuje powierzchnię około 700 ha co zapewnia nam niezbędną w tego rodzaju działalności rotację pól.

Dominują w nim dwa główne kierunki produkcji: produkcja owoców oraz produkcja szkółkarska. Dzięki dość dużej powierzchni gospodarstwa plantacje mateczne znajdują się w znacznej odległości od plantacji owocujących. Staramy się również ze względów fitosanitarnych nie wykorzystywać tych samych maszyn do pracy na obu rodzajach plantacji.

Produkcja  materiału szkółkarskiego (Agronom Plants) to około 100 ha.  Do zakładania mateczników używamy zwykle sadzonek w stopniu Bazowy 2 (B2). Wytwarzamy je w naszym gospodarstwie w specjalnie do tego przystosowanym tunelu. Sadzonki rosną w drewnianych skrzyniach wypełnionych włóknem kokosowym. Ze względów fitosanitarnych dostęp do nich ma tylko jedna osoba, która każdego dnia dokonuje lustracji roślin, dobiera odpowiednie nawożenie oraz ustala harmonogram zabiegów chemicznych. Dzięki temu mamy pewność, że materiał, który trafia na  nasz matecznik w polu jest wolny od chorób i szkodników. 

W swojej ofercie posiadamy szeroki wybór odmian, pozwalający rozciągnąć kres zbioru od późnej wiosny aż do jesieni. 

Wszystko w połączeniu z ogromną pasją i zaangażowaniem jakie wkładamy w naszą pracę gwarantuje uzyskanie owoców najwyższej jakości. Często uczestniczymy w konferencjach i sympozjach organizowanych na całym świecie. Stale wprowadzamy nowe technologie produkcji podnoszące konkurencyjność naszych produktów.

 

 

 

Nazwa Firmy: AGRIMPEX Spółka z o.o.

Adres:  ul. Zwierzyniecka 2, 37-500 Jarosław

Tel./Fax: +48 16 621 34 08

E-mail: biuro@agrimpex.p

Strona internetowa: www.agrimpex.pl

BOX Nr: 6

Informacja o Firmie:

Agrimpex Spółka z o.o. to prężnie działająca firma w branży rolniczo-ogrodniczej, której głównymi markami są agrowłókniny Pegas Agro oraz Agrimpex. Prócz nich w ofercie znajdują się między innymi folie do tuneli oraz agrowłókniny do okrywania pryzm.

Naszym celem jest systematyczny rozwój produktów, poszerzanie oferty i zaspokajanie potrzeb profesjonalnych rolników i hobbystów – miłośników ogrodu.

 

Nazwa Firmy: AGROCONSULT

Adres: Marynino 6G  05-140 Serock

Tel./Fax:+48 695 992 251

E-mail:trzmiel@trzmiel.pl

Strona internetowa: www.agroconsult.pl 

BOX Nr 22

Informacja o Firmie:

Firma AGROCONSULT od 20 lat na rynku rolniczym i ogrodniczym.

Specjalizacja nawozy płynne na bazie aminokwasów roślinnych, preparaty doglebowe( bakteryjne).

Penergetic -grupa produktów, działających stymulująco zarówno doglebowo jak i nalistnie.

Penergetic -również naturalny repelent na zwierzynę leśną.

Ochrona biologiczna i owady zapylające – trzmiele w sadownictwie

Szeroko rozwinięte doradztwo, 10 przedstawicieli terenowych.

Nazwa Firmy: Agrosimex Sp. z o.o.
Adres: Goliany 43, 05-620 Błędów
Tel./Fax: 48 6680471                                                                                                           
Strona internetowa: www.agrosimex.pl
BOX Nr 11
Informacja o Firmie:
Agrosimex to wiodący na polskim rynku dystrybutor środków ochrony roślin, nawozów, akcesoriów ogrodniczych i nasion. Od 30 lat firma działa z sukcesem na rynku sadowniczym, warzywniczym i rolnym oferując swoim klientom nie tylko specjalistyczne, wysokiej jakości produkty, ale także fachowe doradztwo. Bogata oferta produktów przeznaczonych do upraw specjalistycznych umożliwia producentom owoców jagodowych na wykorzystanie produktów oferowanych przez Agrosimex nawet w zaawansowanych technologicznie formach uprawy.
 

Nazwa Firmy: AMAGRO SP. Z O.O.

Adres: Lambady 10, 02-830 Warszawa

Tel./Fax: 22 644 65 64

E-mail: office@amagro.pl

Strona internetowa: www.amagro.pl

BOX Nr 21

Informacja o Firmie:

Firma Amagro działa na polskim rynku od 2003 roku. Zajmujemy się wprowadzaniem do obrotu środków produkcji dla rolnictwa i ogrodnictwa, w tym pestycydów, biostymulatorów i nawozów specjalistycznych. Prowadzimy także usługowo rejestrację środków ochrony roślin, nawozów i środków biobójczych. Współpracujemy z producentami zagranicznymi z Anglii, Włoch, Hiszpanii oraz krajowymi.

Nowoczesne rolnictwo wymaga precyzyjnego i racjonalnego stosowania środków ochrony roślin oraz preparatów wspomagających uprawę, które wyraźnie wpływają na wielkość i jakość uzyskiwanych plonów. Aby odnieść sukces w produkcji, potrzebna jest zatem kompleksowa wiedza na temat nowoczesnej ochrony, nawożenia i biostymulacji.

Specjalizujemy się we wprowadzaniu do obrotu środków ochrony roślin, biostymulatorów i nawozów specjalistycznych. Na bieżąco śledzimy aktualne trendy rynkowe i wychodzimy im naprzeciw. Do naszej oferty wybieramy starannie wyselekcjonowane produkty odpowiadające różnym potrzebom roślin. Dzięki temu jesteśmy w stanie dostarczyć naszym klientom optymalne rozwiązania do ochrony i nawożenia wszystkich ważnych upraw.

Nasi dostawcy to renomowane, europejskie firmy, które są liderami rynku środków ochrony roślin, nawozów i biostymulatorów. Na przestrzeni lat stworzyliśmy doświadczony zespół handlowy. Służymy naszą wiedzą i doświadczeniem w zakresie stosowania wprowadzanych produktów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do współpracy.

 

 

Agro Godex Firma Handlowa Danuta Czarnota
24-350 Chodel, Godów 111, woj. lubelskie
NIP: 717 100 10 10

Tel. 81 829 19 01
E-mail: biuro@agrogodex.pl

BOX NR 35

Oferujemy Państwu szeroką gamę produktów oraz narzędzi ogrodniczych, wysokiej jakości materiał oraz fachową obsługę. Nasza oferta w głównej mierze skierowana jest w stronę branży rolniczo-ogrodniczej i budowlanej, prowadzimy sprzedaż hurtową i detaliczną. Znajduje się w niej również szereg produktów dedykowanych dla innych branż i zawodów,

 

B

Nazwa Firmy:  BAYER Sp. z o.o.

Adres: Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa

Tel./Fax: 22 572 35 00

E-mail: radoslaw.suchorzewski@bayer.com

Strona internetowa:  www.agro.bayer.com.pl   

BOX Nr  2

SPONSOR JAGODOWYCH TRENDÓW 2021

Informacja o Firmie:

Dział CropScience firmy Bayer  to lider w dostarczaniu rozwiązań do ochrony roślin. Również w segmencie ochrony upraw jagodowych Bayer oferuje szerokie portfolio produktów zarówno konwencjonalnych jak i biologicznych m.in. Luna Sensation, Zato, Movento , Serenade ASO, Fitter.

Nazwa Firmy: Belchim Crop Protection Poland Sp. z o.o.
Adres: 01-208 Warszawa, ul.
Przyokopowa 33
Tel./Fax: 022/243 28 85
E-mail: info-pl@belchim.com
Strona internetowa: www.belchim.com
BOX Nr 16
 
Informacja o Firmie:

Belchim Crop Protection – japońska firma o ogólnoświatowym zasięgu, która oferuje szeroką gamę innowacyjnych preparatów do ochrony upraw: sadowniczych, warzywniczych, rolniczych oraz sektora hobby.

Doskonałym przykładem innowacyjności firmy Belchim jest wprowadzanie na rynek, również produktów biologicznych i pochodzenia naturalnego jak np. Vintec czy Beloukha. Pokazuje to rosnącą pozycję firmy Belchim, także w tym sektorze rynku.

Firmę, poza wysokiej jakości produktami, cechuje niezmiennie wysoka reputacja i wiarygodność wśród odbiorców.

Nowoczesne rozwiązania, jakość i zaufanie są znakiem firmowym organizacji Belchim.

Nazwa Firmy:  BERRY INNOVATION SP. z o.o.

Adres: ul. Wspólna 68, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Tel./Fax: +48 790 718 422

E-mail: info@berryinnovation.com

Strona internetowa: https://www.berryinnovation.com

BOX Nr 5

Informacja o Firmie:

Jesteśmy agentem producenta kombajnów amerykańskiej firmy Littau Harvester https://littauharvester.com/ oraz bezpośredniego dystrybutora firmy Rio Agro Ltd https://www.rioagro.com/.

Nasza działalność obejmuje sprzedaż oraz wynajem nowych oraz używanych amerykańskich kombajnów do zbioru owoców jagodowych i pestkowych. Oferujemy również usługę zbioru owoców. Oferowane przez nas kombajny idealnie nadają się do zbioru malin, jeżyn, borówek, wiśni, śliwek, jabłek przemysłowych.

Zajmujemy się również tworzeniem baz surowcowych dla zakładów przeznaczonych pod zbiór mechaniczny. Pomagamy również w sprzedaży zebranych owoców naszymi kombajnami.

 

 

Nazwa Firmy: Biopharmacotech Sp. z o.o. Spółka Komandytowa
Adres: ul. Gruszowa 47, 42-215 Częstochowa,
Tel : +48 34 366-54-49
E-mail: biuro@agro-sorb.com
Strona internetowa: www.agro-sorb.com

BOX Nr 17 i 18
 
Firma Biopharmacotech zajmuje się wytwarzaniem innowacyjnych produktów: BIOSTYMULATORÓW wzrostu roślin. Produkty wytwarzane są przy zastosowaniu zaawansowanych technologii. Zawarte w BIOSTYMULATORACH AGRO-SORB biologicznie aktywne WOLNE AMINOKWASY L-alfa uzyskuje się w procesie hydrolizy enzymatycznej.
Przebadane w polskich warunkach klimatycznych.

Nazwa Firmy: Budmech sp. z o.o. sp. k.

Adres: ul. Zwierzyniecka 8b, 00-719 Warszawa

Tel./Fax: +48 22 737 40 40

E-mail: kontakt@budmech.pl

Strona internetowa: www.budmech.pl

BOX Nr: 12

Informacja o Firmie:

Dostarczamy elementy oraz całe systemy nawadniania i fertygacji gwarantujące niezbędne warunki do prawidłowego wzrostu i rozwoju owoców jagodowych. Projektujemy systemy odpowiadające indywidualnym potrzebom klienta, oraz optymalizujemy działanie istniejących instalacji. Wspieramy specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem w wyborze skutecznych rozwiązań do nawadniania, ochrony antyprzymrozkowej, fertygacji i filtracji. Ofertę opieramy na godnych zaufania produktach od wiodących producentów.

 

Nazwa Firmy: BURY MASZYNY ROLNICZE Wojciech bury
Adres: Woźniaków 4b 99-300 Kutno
Tel./Fax: +48 24
254 20 48
E-mail: office@bury.com.pl
Strona internetowa: www.bury.com.pl
BOX Nr 13
Informacja o Firmie:
Oferta dla rolnictwa:
Opryskiwacze:
  • polowe przyczepiane PELIKAN 1000 – 6000 l
  • polowe zawieszane PERKOZ 400 – 1900 l
  • sadownicze zawieszane WULKAN MINI 300 – 1000 l
  • sadownicze przyczepiane WULKAN 1000 – 2000 l
  • specjalistyczne
Kompaktowe brony talerzowe:
  • KORAL 1,7 – 3,0 m
  • KOBALT 1,7 – 8,0 m
  • KWARC 3,0 – 5,0 m
  • ONYX 2,5 – 6,0 m
Od ponad trzydziestu lat zajmujemy się produkcją opryskiwaczy polowych, sadowniczych, specjalnych oraz kompaktowych bron talerzowych. Prowadzimy również sprzedaż części zamiennych do produkowanych przez nas maszyn. Szeroka gama opcji dostępnych w naszej ofercie pozwala na skonfigurowanie idealnej maszyny o odpowiednich parametrach dostosowanych do potrzeb gospodarstw o różnych specjalizacjach produkcji. Dzięki doświadczeniu, tradycji, niezawodności oraz doskonałemu wsparciu ze strony naszych partnerów handlowych w kraju i za granicą pracujemy na zaufanie naszych Klientów. Będąc blisko naszych użytkowników rozumiemy co jest potrzebne by spełniać ich oczekiwania. Posiadamy nowoczesny park maszynowy i przede wszystkim wysoko wykwalifikowaną kadrę co sprawia, że produkty naszej firmy są wysokiej jakości, trwałe, łatwe w obsłudze dlatego cieszą się uznaniem rolników w całej Europie i nie tylko.
 

C

Nazwa Firmy: Calfert Sp z o o

Adres: ul Chałubińskiego 8, 00-613 Warszawa

Tel./Fax: + 48 533 373 709

E-mail: albert@calfert.pl

Strona internetowa: www.calfert.pl

BOX Nr 20

Informacja o Firmie:

Calfert to polskie przedsiębiorstwo działające od 2011 roku. Powstało z inicjatywy i współpracy osób, które chciały przygotowywać i wdrażać w naszym kraju rozwiązania sprawdzone i z powodzeniem wykorzystywane w uprawie roślin na całym świecie. Pierwsze produkty przyszły do Calferta z Francji, potem współpraca z producentami środków dla rolnictwa i ogrodnictwa rozszerzała się na producentów z Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Serbii, Norwegii, a od 2021 roku także z dalekiej Argentyny. To w tych krajach zlokalizowane są laboratoria i produkcja rozwiązań, które trafiają do Twojego gospodarstwa.

Oferowane przez nas produkty są sprawdzane w badaniach, testach i doświadczeniach. Corocznie podejmujemy współpracę z krajowymi i zagranicznymi naukowcami oraz jednostkami badawczymi. Dzięki temu zalecenia dotyczące wykorzystania oferowanych przez nas produktów, są dobrze dopasowane do sytuacji na Polskich plantacjach.

 

Nazwa Firmy: COMPO EXPERT Polska sp. z o.o.

Adres: Aleje Solidarności 46, 61-696 Poznań

Tel./Fax:  +48 61 628 65 31

E-mail:

Strona www: https://www.compo-expert.com/pl/strona-glowna.html

BOX NR 34

Informacja o Firmie:

COMPO EXPERT posiadając szeroką ofertę wysokiej jakości innowacyjnych nawozów specjalistycznych,  należy do liderów w nawożeniu upraw rolniczych, warzywniczych, sadowniczych, szkółkarskich, leśnych oraz winnic, roślin ozdobnych, muraw, zieleni miejskiej i sportowej.

 

D

Nazwa Firmy: DELPHY POLAND sp. z o.o.

Adres: ul. Zamiany 8LU2

Tel./Fax: 604 559 844

E-mail: t.krasowski@delphy.nl

Strona internetowa: https://delphy.nl/en/teams/delphy-poland/

BOX Nr 32

Informacja o Firmie:

DELPHY jest holenderską firmą zajmująca się profesjonalnym doradztwem, badaniami oraz szkoleniami na całym świecie w ogrodnictwie i rolnictwie. W Polsce doradzamy w uprawie owoców miękkich oraz warzyw prowadzonych pod osłonami jak i w uprawie polowej. Doradzamy w pełnym spektrum produkcji: od rozsady po owoc. Zapewniamy klientom indywidualne plany nawozowe oraz układamy spersonalizowane programy ochrony chemicznej i biologicznej . Działamy w całej Europie. We speak English. Mы говорим по-русски.

 

E

Nazwa Firmy: Lubelski Rynek Hurtowy S.A.

Adres: Elizówka 65, 21-003 Ciecierzyn

Tel./Fax: +48 81 756-39-30 / fax. 81 756 39 31

E-mail: info@elizowka.pl

Strona internetowa: www.elizowka.pl

PARTNER JAGODOWYCH TRENDÓW 2021

Informacja o Firmie:  

„Rynek Elizówka to ponadregionalny rynek hurtowy stanowiący centrum zaopatrzenia w warzywa, owoce, artykuły spożywcze, nabiał, mięsa, mrożonki oraz kwiaty i dodatki florystyczne. 18 ha powierzchni w zabudowie to niemalże 160 firm w jednym miejscu oraz dostęp do najświeższej oferty produktowej od 21 lat!”

 

 

F

Nazwa Firmy: Fieldstone Investments II sp. z o.o.
Adres: ul. Jagiellońska 55A, 03-301 Warszawa
Tel./Fax: 885 800 466 ,
E-mail: ekowalska@fieldstone.pl ; rpodstawka@fieldstone.pl
Strona internetowa: www.fieldstone.pl
 
BOX Nr 8
 
Informacja o Firmie:
Fieldstone a Family Farm jest polską firmą rodzinną istniejącą na polskim rynku od 2015r. produkującą deserowe owoce jagodowe. Spółka Fieldstone zarządza obecnie trzema plantacjami: W Sławoszynku i Borowej gdzie uprawiamy maliny, borówki i jeżyny W Nowinach gdzie prowadzimy uprawę żurawiny wielkoowocowej. Jest to największa tego typu plantacja na terenie Unii Europejskiej oraz szkółką skupioną przede wszystkim na produkcji sadzonek malin.
Będąc firmą rodzinną wierzymy, że wzajemny szacunek, otwartość i zaufanie są podstawą dobrego zespołu. Ciekawość i dążenie do ciągłego rozwoju, jakie charakteryzuje nasz zespół są naszą dumą. Dzięki tym wartościom jesteśmy pewnie, że owoce, które dostarczamy na Wasze stoły są najlepsze.

G

Geo Polska sp. z o.o.

Ul. Drzymały 135a

41-407 Imielin

NIP: 6462552984

BOX NR 26

H

Nazwa Firmy: Haygrove Sp. Z o.o.

Adres: Poznańska 4, 63-600 Kępno

Tel./Fax: +48 532 341 671

E-mail: m.siubiak@haygrove.pl

Strona internetowa: www.haygrove.com

BOX Nr 19

Informacja o Firmie:

Firma Haygrove wyróżnia się na rynku bogatą ofertą tuneli foliowych o wysokiej jakości i nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych . Świadczymy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, wykwalifikowanym zespołem monterskim, który sprawnie działa na terenie całego kraju jak i Europy. Zdobyte doświadczenie na całym świecie pozwala nam doskonalić nasze produkty. Jesteśmy otwarci na potrzeby rynku i organizujemy spotkania oraz szkolenia dla naszych klientów w Polsce oraz w Anglii.

 

I

Instytut Ogrodnictwa – Państwowy Instytut Badawczy
ul. Konstytucji 3 Maja 1/3
96-100 Skierniewice
tel. 46 833-22-11 do 13
fax. 46 833-31-86
email: io@inhort.pl

BOX NR 30

PATRONAT MERYTORYCZNY JAGODOWYCH TRENDÓW 2021

O firmie

Instytut Ogrodnictwa – Państwowy Instytut Badawczy (klasyfikowany w kategorii A) jest wiodącym, europejskim centrum badań ogrodniczych utworzonym w roku 2011 przez połączenie Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa i Instytutu Warzywnictwa. Prowadzi badania naukowe oraz prace rozwojowe służące działalności naukowej, wdrożeniowej, upowszechnieniowej, normalizacyjnej i unifikacyjnej w obszarze sadownictwa, warzywnictwa, roślin ozdobnych i pszczelnictwa.

 

ICB Pharma Sp.J.

  1. Stanisława Lema 10

43-603 Jaworzno

Tel. 32 745 47 46

crop@icbpharma.com

www.icbpharma.com

BOX Nr 15

Informacja o Firmie:

ICB Pharma jest POLSKĄ firmą, która dbając o ludzi i rośliny, tworzy innowacyjne preparaty dla ogrodnictwa. Wysoką skuteczność potwierdzają zadowoleni klienci, którzy stosują nasze rozwiązania. Aktualnie prowadzimy i rozwijamy nowoczesny program wsparcia tradycyjnej ochrony roślin: ZDROWE ROŚLINY BEZ PESTYCYDÓW. W jego skład wchodzą produkty umożliwiające: zwalczanie szkodników bez pestycydów (Siltac EC), zwiększenie wytrzymałości roślin i poprawienie jakości plonu (Miligard, Megis, Alatis, Canion Ca i NewJon Zn), poprawienie zapylenia (Biopolin).

 

 

Nazwa Firmy: INTERMAG sp. z o.o.

Adres: Al. 1000-lecia 15 G; 32-300 Olkusz

Tel./Fax: +48 32 6455900

E-mail: intermag@intermag.pl

Strona internetowa: www.intermag.pl

BOX Nr 7

Informacja o Firmie:

INTERMAG jest wiodącym producentem szerokiej gamy produktów agrochemicznych dla rolnictwa i ogrodnictwa, a także produktów prozdrowotnych dla zwierząt hodowlanych. Naszą misją jest dostarczanie innowacyjnych technologii do produkcji zdrowej żywności w ramach zrównoważonego rolnictwa. W tym celu współpracujemy z renomowanymi ośrodkami badawczymi i naukowymi. Naszą mocną stroną jest unikalna technologia chroniona patentami. Siłą INTERMAG jest zespół doświadczonych ekspertów, którzy wspierają naszych klientów i partnerów swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

K

Nazwa Firmy: Koppert Polska

Adres: ul. Polna 7, 62-070 Dabrówka

Tel./Fax: 61 842 38 39

E-mail: KHeyduk@koppert.pl

Strona internetowa: www.koppert.pl

BOX Nr 4

Informacja o Firmie:

Firma Koppert Biological Systems dostarcza biologiczne rozwiązania do ochrony roślin. We współpracy z hodowcami i w partnerstwie z naturą staramy się tworzyć warunki dla zdrowszych, bezpieczniejszych, wydajniejszych i bardziej odpornych upraw rolnych i ogrodniczych. W tym celu wykorzystujemy naturalnych wrogów i mikroorganizmy do zwalczania szkodników oraz chorób roślin, trzmiele do naturalnego zapylania, a także biostymulatory do wspomagania i wzmacniania roślin uprawnych

 

L

Nazwa Firmy: Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli

Adres: ul. Pożowska 8, 24-130 Końskowola

Tel./Fax:

E-mail: wodr@wodr.konskowola.pl

Strona internetowa: http://www.lodr.konskowola.pl/www_m/

BOX Nr 29

Informacja o Firmie:

Podstawowym zadaniem doradztwa rolniczego jest udzielanie wszechstronnej pomocy rolnikom oraz mieszkańcom obszarów wiejskich w celu zwiększenia dochodów z gospodarstwa rolnego oraz działania mające na celu poprawę warunków życia rodzin wiejskich.

Zadania te zgodnie z art. 4 ust. 2-5 i art. 5 ustawy o jednostkach doradztwa rolniczego Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli realizuje poprzez:

–        organizowanie szkoleń, kursów i konferencji,

–        doradztwo indywidualne, doradztwo grupowe,

–        organizowanie wystaw, pokazów, kolekcji, demonstracji i innych przedsięwzięć upowszechniających wiedzę rolniczą, nowe technologie produkcji i promujących produkty i wyroby przetwórstwa rolno-spożywczego,

–        sporządzanie opracowań ekonomicznych, finansowych i technologicznych,

–        prowadzenie działalności informacyjnej i wydawniczej.

Celem w/w działań jest:

–        poprawa konkurencyjności gospodarstw rolnych w województwie lubelskim oraz jakości produktów rolnych,

–        popularyzacja nowoczesnych metod i rozwiązań technicznych i technologicznych,

–        popularyzacja integrowanych metod ochrony i produkcji,

–        rozwiązywanie problemów technologicznych i organizacyjno-ekonomicznych gospodarstw rolnych,

–        wdrażanie dobrych praktyk rolniczych,

–        podnoszenie świadomości ekologicznej,

–        podnoszenie świadomości na temat alternatywnych (odnawialnych) źródeł energii,

–        rozwijanie przedsiębiorczości na obszarach wiejskich, w tym przetwórstwa na poziomie gospodarstwa, sprzedaży bezpośredniej i rolniczego handlu detalicznego,

–        poprawa standardu i jakości życia mieszkańców wsi, dziedzictwo kulturowe i kulinarne,

–        aktywizacja społeczności wiejskiej i popularyzacja idei spółdzielczości na obszarach wiejskich,

–        popularyzacja działań z PROW.

 

Nazwa Firmy: Lubelskie Stowarzyszenie Miłośników Cydru
Adres: Mikołajówka 11, 23-250 Urzędów
Tel./Fax:+ 48
608
635 477
E-mail:cydrowe@interia.pl
Strona internetowa:www.zacydrowani.com

BOX NR 31

Informacja o Firmie:
Informacja o Firmie:
Lubelskie Stowarzyszenie Miłośników Cydru funkcjonuje od czerwca 2015 roku i opiera swoje działania na trzech
podstawowych filarach tj.
1.
Legislacyjne – WPROWADZENIE USTAWOWEGO ZAPISU O NATURALNEJ PRODUKCJI CYDRU WYŁĄCZNIE ZE ŚWIEŻEGO SOKU. Polski Cydr potrzebuje ochrony prawnej i nowej ustawowej definicji, która zakaże produkcji cydrów z koncentratów, dodawania środków aromatyzujących i smakowych oraz rozwadniania. Walory polskiego jabłka stworzą wyjątkowy produkt jakim jest polski cydr pod warunkiem bezwzględnego powiązania produktu i jego produkcji z polskim jabłkiem i miejscem uprawy.
2.
Inwestycyjne – WSPARCIE PRODUKCJI SADOWNICZEJ Wizja rozwoju polskiego cydru jest oparta na wykorzystywaniu bogactwa polskich jabłek co jest bezpośrednio powiązane z szybkim rozwojem produkcji cydru przez sadowników. Potrzebne do tego są programy pomocowe wpierające sadowników w budowie cydrowni, stworzenie centrów eksperckich i projektów szkoleniowych. Na straży jakości i naturalności polskiego cydru staną sami sadownicy tworząc jego bogactwo jakościowe.
3.
Promocyjne – PROMOCJA POLSKIEGO CYDRU NATURALNEGO Stowarzyszenie prowadzi ogólnopolską kampanię informacyjno-gospodarczą naturalnych polskich cydrów „ZACYDROWANI.PL-WSPIERAMY POLSKI CYDR NATURALNY” oraz współorganizuje Lubelskie Święto Młodego Cydru. Prowadzi działania edukacyjne i szkoleniowe
zawierające w programie wizytę w pierwszej w Polsce cydrowni pokazowej w woj. lubelskim . Jest otwarte na działania międzynarodowe a agencje rządowe, instytucje regionalne, programy promocji regionów są nieodzownym partnerem w realizacji działań strategicznych stowarzyszenia. Realizuje projekty o charakterze regionalnym i
ogólnopolskim dotyczącym dla sadowników, rolników, osób zajmujących się rozwojem obszarów wiejskich np. wyjazdy studyjne krajowe i międzynarodowe, szkolenia zw. z prowadzeniem inwestycji na terenach wiejskich
Cele operacyjne stowarzyszenia opierają się na:
-intensywnych działaniach na rzecz zmiany ustawy i definicji polskiego cydru
-stworzeniu pozytywnej energii społecznej wokół idei polskiego cydru
-stworzeniu warunków dla rozwoju małych, rzemieślniczych cydrowni
-współorganizacji cyklicznej imprezy Lubelskie Święto Młodego Cydru i innych działaniach promocyjno-
informacyjnych
-przygotowaniu wydawnictw o sadach i lokalnych cydrach
-współpracy z samorządami, liderami opinii , organizacjami pozarządowymi i mediami
-nawiązaniu współpracy z nowymi członkami, partnerami i sponsorami działań informacyjno- promocyjnych
-pozyskiwaniu środków zewnętrznych w tym unijnych na wsparcie inwestycji w lokalne cydrownie.

 

M

Nazwa Firmy: MILEX systemy nawadniania

Adres: ul. Obr. Dobrzykowa 3, 09-522 Dobrzyków

Tel./Fax: 24 2775222

E-mail: milex@milex.pl

Strona internetowa:  www.milex.pl

BOX Nr 14

Informacja o Firmie:

Firma MILEX oferuje automatyczne systemy nawadniania terenów zieleni oraz wszelkie aplikacje rolne.

Od 1983 roku zajmujemy się produkcją elementów do systemów nawadniania.

Ciągłe dążenie do poprawy jakości, nowoczesny park maszynowy, odpowiednio wyselekcjonowane surowce oraz wdrażanie najnowszych technologii sprawiają, że wyroby naszej firmy od wielu lat cieszą się zaufaniem Klientów.

Mamy przyjemność reprezentowania światowych liderów w produkcji elementów systemów nawadniania (Hunter, Rivulis, Tefen, Elysee, Dosatron, itp.), a bezpośrednia współpraca pozwala nam utrzymywać atrakcyjne ceny.

Plantpress Sp. z o.o.
ul. J. Lea 114a, 30-133 Kraków

tel.: 12 636 18 51
tel. kom. 600 489 547
e-mail: wydawnictwo@plantpress.pl

BOX NR 25
PATRONAT MEDIALNY JAGODOWYCH TRENDÓW 2021

Plantpress Sp. z o.o.

jest wydawcą czasopism: HASŁO OGRODNICZE, SZKÓŁKARSTWO, WARZYWA, MIESIĘCZNIK PRAKTYCZNEGO SADOWNICTWA — SAD, INFORMATOR SADOWNICZY, EFM — European Fruit Magazine, TRUSKAWKA, MALINA, JAGODY, CZEREŚNIA, WIADOMOŚCI ROLNICZE POLSKA, SZKLARNIE TUNELE OSŁONY.

 

Powiat Kraśnicki

Al. Niepodległości 20, 23-204

Kraśnik, kraśnicki, lubelskie

E-mail: sekretariat@powiatkrasnicki.pl

Fax: (81) 825 50 52

Tel.: (81) 825 58 99

 

BOX NR 10

PARTNER JAGODOWYCH TRENDÓW 2021

S

Nazwa firmy  Stampol

Adres : 24-300 Opole Lubelskie ul. Przemysłowa 18

    Telefon: + 48 81 827 40 07
    Email: sklep.ogrodniczy@pphstampol.pl

BOX NR 9

Jesteśmy rodzinna firmą z blisko 30 letnim doświadczeniem. Założycielami Stampol są Lucyna i Jan Stankiewicz. Od początku istnienia naszej firmy stawiamy na rolnictwo i wszystko co z nim związane. Nieustannie rozwijamy się i poszerzamy ofertę tak, aby w jak największym stopniu zadbać o potrzeby naszego klienta. Cenimy Państwa czas i oczekiwania, dlatego zapewniamy profesjonalną pomoc i doradztwo w wielu kategoriach, od nawozów sztucznych po środki ochrony roślin, materiały budowlane, węgiel kamienny oraz stal. U nas wszystko załatwimy sprawnie, na najwyższym poziomie i co najważniejsze w jednym miejscu. Zapraszamy do współpracy. Nasi stali klienci zawsze mogę liczyć na atrakcyjne rabaty!

 

Nazwa Firmy: Szałas agro

Adres: Obrzeżna 5b/11, 02-691 Warszawa

Tel./Fax: 602 110 072

E-mail: jan.szalas@szalasagro.pl

Strona internetowa: www.szalasagro.pl

BOX Nr 28

Informacja o Firmie:

Firma Szałas agro jest dostawcą specjalistycznych nawozów i preparatów biostymulujących dla wszystkich upraw jagodowych. Współpracujemy z producentami innowacyjnych technologii z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Francji i Hiszpanii, wprowadzając produkty poprawiające plonotwórczość i jakość owoców jagodowych.

T

Nazwa Firmy: Timac Agro Polska Sp. z o.o.

Adres: ul. Batorowska 15, 62-081 Wysogotowo

Tel./Fax: +48 695 554 444 / +48 694 427 251

E-mail: biuro@pl.timacagro.com

Strona internetowa: https://pl.timacagro.com/

BOX Nr 24

Informacja o Firmie:

Timac Agro Polska to firma należąca do Grupy Roullier, która od 16 lat nieprzerwanie działa na polskim rynku. Firma jest jednym z największych na świecie przedsiębiorstw branży rolniczej zajmującym się produkcją i sprzedażą innowacyjnych środków przeznaczonych do żywienia zarówno roślin jak i zwierząt. Tylko w Polsce zatrudnia ponad 100 doradców techniczno-handlowych, którzy wspierają sadowników w całym kraju. Dzięki temu firma nieustannie się rozwija, co pozwala na pozyskiwanie nowych partnerów z branży rolniczej.

 

Nazwa Firmy: TUDO METAL Sp. z o.o.

Adres ul. Grójecka 194/156

02-390 Warszawa

Tel./Fax: 727636321

E-mail: biuro@tudo.com.pl

Strona internetowa: www.tudo.com.pl

BOX Nr 37

Informacja o Firmie:

TUDO METAL Sp. z o.o. To firma zajmująca się produkcją tuneli foliowych dla plantacji.

Charakterystyką produktów firmy są wysokiej jakości uniwersalne konstrukcję o wysokiej wytrzymałości na niekorzystne warunki atmosferyczne. Wysoka jakość w przystępnej cenie to zdecydowany wyróżnik na tle konkurencji.

TUNELE SZYTE NA MIARĘ.

 

U

Urząd Marszałkowski
Województwa Lubelskiego
w Lublinie
ul. Artura Grottgera 4
20-029 Lublin
telefon 81 44 16 600
faks 81 44 16 602
e-mail: info@lubelskie.pl

BOX NR 10

 

 

Nazwa Firmy: UPL Polska Sp. z o.o.

Adres: ul. Stawki 40 , 01-040 Warszawa

Tel./Fax: + 48 22 866-41-80

E-mail: sekretariat@upl-ltd.com

Strona www: www.upl-ltd.pl

BOX NR 27

Informacja o Firmie:

 

UPL (po połączeniu UPL i Arysta LifeScience) jest obecnie jedną z 5 największych firm z branży rozwiązań rolniczych na świecie z przychodem rocznym w wysokości 5 miliardów USD i obecnością w 130 krajach. Dzięki dostępowi do 90% światowego rynku żywności i obecności w regionach o wysokim wzroście gospodarczym, UPL stanowi atrakcyjną propozycję dla rolników, dystrybutorów, dostawców i partnerów. Nowe zintegrowane portfolio to wzajemnie uzupełniający się asortyment chemicznych środków ochrony roślin: herbicydów, fungicydów i insektycydów, zapraw nasiennych oraz produktów biologicznych.

The new UPL is a leader in global food systems and with the acquisition of Arysta LifeScience, becomes one of the top 5 agricultural solutions companies worldwide. With revenue of approximately USD $5 billion, it has a footprint in 76 countries and sales in 130+ countries, with 10,800+ people worldwide. We aim to transform agriculture through our purpose of OpenAg, an open agriculture network that feeds sustainable growth for all. The new UPL offers an integrated portfolio of both patented and post-patent agricultural solutions for various row crops and specialty crops.

 

W

Nazwa Firmy: WM Sp.zo.o
Adres: Kolejowa 16,23-200 Kraśnik
Tel./Fax: 690933622
E-mail:apudlo@wm-wm.pl, info@wm-wm.pl

Strona internetowa: http://wm-wm.pl

BOX Nr 23
Informacja o Firmie:
WM Sp.zo.o zajmuje się zaopatrzeniem rolnictwa i ogrodnictwa. Szczególny nacisk kładziemy na zaopatrzenie
sadowników, szkółkarzy, producentów owoców.
Jesteśmy dostawcą elementów konstrukcji do budowy nowoczesnych sadów i plantacji malin.
W swojej ofercie posiadamy szeroki wachlarz opakowań na owoce i warzywa oraz wiele innych artykułów
szkółkarskich i ogrodniczych.
Stale specjalnie dla Państwa poszerzamy Naszą ofertę asortymentową .
 
 
Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Lublinie

ul. Hipoteczna 3
20-027 Lublin 

tel./fax (0-81) 532 07 35

e-mail: biuro@wzplublin.pl

www.wzplublin.pl

BOX NR 33

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Lublinie jest dobrowolną niezależną i samorządną społeczno-zawodową organizacją, reprezentującą prawa i interesy pszczelarzy zrzeszonych w związku. Działa na zasadzie rolniczego zrzeszenia branżowego na podstawie przepisów ustawy z dnia 8 października 1982 r. o społeczno-zawodowych organizacjach rolników /Dz.U.Nr.32 poz.217/. Terenem działania związku jest obszar województwa z przed 1999r. i innych terenów, z których pszczelarze deklarują chęć przynależności.

Celem Związku jest stałe rozwijanie pszczelarstwa, reprezentowanie i ochrona interesów oraz godności i dobrego imienia pszczelarza, kontynuowanie tradycji poprzednich organizacji pszczelarskich i dawnego Związku Pszczelarskiego. Podstawową jednostką organizacyjną Związku jest Koło Pszczelarzy. Na terenie działalności Związku istnieje 48 Kół w których zrzeszonych jest na dzień 31.07.2020 r. 2450 członków posiadających 74700 rodzin pszczelich.

Swoją działalność Związek opiera na społecznej pracy ogółu członków zrzeszonych w terenowych Kołach Pszczelarzy, jak również poprzez prowadzenie działanolości gospodarczej.

 

Y

 

Nazwa Firmy: Yara Poland sp. z o.o.

Adres: ul. Malczewskiego 26, 71-612 Szczecin

Tel./Fax: tel.: +48 91 433 00 35, fax: +48 91 433 04 34

E-mail: yarapoland@yara.com

Strona internetowa: www.yara.pl

BOX Nr 1

SPONSOR JAGODOWYCH TRENDÓW 2021

Informacja o Firmie:

Dostawca profesjonalnych nawozów do stosowania w różnych technologiach produkcji ogrodniczej: posypowe (YaraMila COMPLEX, YaraLiva NITRABOR i TROPICOTE, UNIKA CALCIUM) i rozpuszczalne do fertygacji (YaraTera CALCINIT, KRISTALON i SUPERBA) oraz efektywne nawozy dolistne (KristaLeaf i YaraVita).

Na stoisku firma prezentuje najnowsze kompleksowe programy nawożenia roślin jagodowych oraz innych upraw ogrodniczych. Przedstawiciele firmy podpowiedzą jak racjonalnie żywić uprawiane gatunki by uzyskiwać wysokie plony o doskonałych cechach handlowych i konsumpcyjnych.

Partnerzy Konferencji