A

Nazwa Firmy:   Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – Lubelski Oddział Regionalny

Adres:  Elizówka 65A

Tel./Fax:  81/ 756-88-20

E-mail: lubelski@arimr.gov.pl

Strona www: www.arimr.gov.pl

BOX Nr:  A4

Informacja o Firmie:

 

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) powstała w 1994 r. w celu  wspierania rozwoju rolnictwa               i obszarów wiejskich. ARiMR została wyznaczona przez Rząd RP do pełnienia roli akredytowanej agencji płatniczej. Zajmuje się wdrażaniem instrumentów współfinansowanych z budżetu Unii Europejskiej. ARiMR podejmuje również działania w ramach pomocy krajowej, gdzie wparcie finansowe pochodzi ze środków budżetu państwa – w szczególności są to dopłaty do kredytów preferencyjnych, inwestycyjnych i klęskowych. Jest instytucją prowadzącą rejestr zwierząt gospodarskich oznakowanych (System IRZ) oraz system identyfikacji działek rolnych (LPIS).

Agencja, jako wykonawca polityki rolnej, ściśle współpracuje z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. ARiMR podlega jednocześnie nadzorowi Ministerstwa Finansów w zakresie gospodarowania środkami publicznymi.

 

Głównymi beneficjentami działań realizowanych przez ARiMR są rolnicy, mieszkańcy wsi, grupy producentów rolnych, przedsiębiorcy i samorządy lokalne. ARiMR udziela też pomocy podmiotom z sektora rybackiego.

 

Nazwa Firmy: Agrii Polska Sp z o. o.

Adres: ul. Obornicka 233, 06-650 Poznań

Tel./Fax: (+48) 61 842 94 66

E-mail:  centrala.poznan@agrii.pl   

Strona www: www.agrii.pl

BOX Nr C24

Informacja o Firmie:

Agrii – Producent nawozów rolniczych, nasion, dystrybucja środków ochrony roślin oraz skup zbóż. Flagowym produktem jest seria nawozów dolistnych FoliQ.

 

Naszym celem jest wpieranie rolników na każdym etapie ich działalności poprzez fachowe doradztwo i wysokiej jakości produkty. Umożliwia nam to kompleksowa, ekspercka wiedza, którą osiągamy dzięki stałemu inwestowaniu w badania i rozwój oraz podnoszenie kompetencji zespołu naszych doradców.

 

 

 

Nazwa Firmy: AGRIMPEX Sp zo.o.

Adres: 37-500 JAROSŁAW ul. ZWIERZYNIECKA 2

Tel./Fax: 166213408

E-mail: biuro@agrimpex.pl  

Strona www: www.agrimpex.pl

BOX Nr C7

Informacja o Firmie:

Agrimpex Spółka z o.o. to prężnie działająca  firma w branży rolniczo-ogrodniczej, której głównymi markami są agrowłókniny Pegas Agro oraz Agrimpex. Prócz nich w ofercie znajdują się między innymi folie tunelowe oraz agrowłókniny do okrywania pryzm. Naszym celem jest systematyczny rozwój produktów, poszerzanie oferty i zaspokajanie potrzeb profesjonalnych rolników hobbystów – miłośników ogrodu. Możemy poszczycić się wprowadzeniem Agrowłóknin do masowego użytku na rynku polskim. Ofertę kierujemy do wszystkich tych, którym zależy na jakości i profesjonalnej obsłudze.  

 

Nazwa Firmy: Agroconsult
Adres: 05-140 Serock,
ul.  Sienkiewicza 10
BOX Nr C15

Nazwa Firmy: Agronom Plants

Adres: Zienki 14, 21-230 Sosnowica

Tel./Fax: 0048 500 530 977

E-mail: sak@agronomplants.pl

Strona www: www.agronomplants.pl

BOX Nr C1

Informacja o Firmie:

Szkółka Agronom Plants zlokalizowana jest w województwie lubelskim w miejscowości Zienki. Specjalizuje się ona w produkcji wysokiej jakości materiału nasadzeniowego takich gatunków jak: truskawka, malina oraz jeżyna. Nasze długoletnie relacje z klientami opierają się na indywidualnym podejściu, wzajemnym zaufaniu oraz powtarzalnej jakość i naszych sadzonek. W naszej ofercie znajdą Państwo wiele znanych oraz nowych odmian o różnej porze dojrzewania. Wieloletnie doświadczenie oraz użycie nowoczesnych technologii sprawia, że nasz materiał spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Nazwa Firmy: Agrosimex

Adres: Goliany 43    05-620 Błędów    oddział Lublin ul. Mełgiewska 80

Tel./Fax: (81) 524 41 61

E-mail:

Strona www: www.agrosimex.pl

BOX Nr A6

Informacja o Firmie: Agrosimex to firma zajmująca się dystrybucją środków ochrony roślin, nawozów i akcesoriów ogrodniczych, z ponad 25-letnią historią działalności na polskim rynku. Naszymi priorytetami są wysoka jakość produktów, wszechstronne doradztwo i stałe poszerzanie oferty.

 

 

Nazwa Firmy:  ALONET
Adres: UL. SOBIESKIEGO 26, 96-100 SKIERNIEWICE
Tel./Fax: +48 46 832 11 69
E-mail: biuro@alonet.pl
Strona www: www.alonet.com.pl  
BOX Nr C30

Informacja o Firmie: Firma ALONET z siedzibą w Skierniewicach, jest przedstawicielem producentów torfu z Łotwy i Estonii.Firma istnieje na polskim rynku od 1997 roku i z dużym powodzeniem zajmuje się sprzedażą torfu i wyrobów torfowych.

 

Nazwa firmy i adres:

Biopharmacotech Sp. Z o.o. Spółka Komandytowa
ul. Gruszowa 47, 42-215 Częstochowa, Polska
tel. 34 366 54 49

BOX Nr C17

Biopharmacotech zajmuje się wytwarzaniem innowacyjnych produktów: BIOSTYMULATORÓW wzrostu roślin. Produkty wytwarzane są przy zastosowaniu zaawansowanych technologii. Zawarte w BIOSTYMULATORACH firmy Biopharmacotech biologicznie aktywne WOLNE AMINOKWASY L-a uzyskuje się w procesie hydrolizy enzymatycznej.
Produkty zwiększają plon oraz powodują jego:
– wyrównanie,
– zwiększają liczbę łuszczyn,
– wzmagają rozwój systemu korzeniowego,
– polepszają wykorzystanie składników pokarmowych z pożywek nawozowych,
– wspomagają regenerację po okresach stresowych.
Przebadane w polskich warunkach klimatycznych.

 

Do 600 znaków (angielski):

Biopharmacotech is a manufacturer of innovative products: plant growth biostimulators. The products are manufactured by using of advanced technology. Biologically active free amino acids
L-a included in biostimulators of Biopharmacotech are obtained in the process of enzymatic hydrolysis.
Products increase yield and cause its
– equalization,

 

 

Nazwa Firmy: Amagro Sp. z o.o.

Adres: Lambady 10, 02-830 Warszawa

Tel./Fax: 22 644 65 64

E-mail: office@amagro.pl

Strona www: www.amagro.pl

BOX Nr B3

Informacja o Firmie:

Firma Amagro działa na polskim rynku od 2003 roku. Zajmujemy się wprowadzaniem do obrotu środków produkcji dla rolnictwa i ogrodnictwa, w tym pestycydów, biostymulatorów i nawozów specjalistycznych. Nasi dostawcy to renomowane, europejskie firmy, które są liderami rynku lat stworzyliśmy doświadczony zespół handlowy. Służymy naszą wiedzą i doświadczeniem w zakresie stosowania wprowadzanych produktów.

Nazwa Firmy:  ArtAgroPolska Sp. z o.o.

Adres: Ul. Bolesława Prusa 1 32-200 Miechów

Tel./Fax: +48 412 308 305

E-mail: robert.lysiak@artagropolska.pl

Strona www: www.artagropolska.pl

BOX Nr A18

Informacja o Firmie:

ArtAgro Polska

Jest to firma z 25 letnią tradycją prac naukowych w obszarze hydrożeli do zastosowań rolniczych. Dzięki naszym produktom :
– otaczamy korzenie nowo sadzonych roślin dając niemal 100% skuteczność nasadzenia 
– tworzymy magazyny wody dla roślin w ziemi – oszczędzając tym samym na podlewaniu 
– rośliny mając stały dostęp do wody odwdzięczają się lepszymi owocami / plonami 
– możemy podawać substancje stymulujące wzrost jak również mikroelementy czy nawet preparaty medyczne 
– zwiększamy skuteczność i efektywność zużycia nawozów – dzięki źródłom wilgoci korzenie rośliny lepiej lokalizują substancje odżywcze ! 
– możemy wstrzykiwać nasze żele do istniejących systemów korzeniowych – zapewniając im ochronę i ułatwiając pobieranie wody ( to samo dotyczy się istniejących trawników, stadionów, pól golfowych ). Poprzez zabieg iniekcji.
– możemy otoczkować nasiona powłoką hydrożelową – dzięki czemu rośliny od pierwszych sekund po nasadzeniu dostają tyle wilgoci ile potrzebują

ARKOP Sp. z o.o.
Ul. Kolejowa 34A
32-332 Bukowno

arkop@arkop.pl

+48 32 649 44 51

  www.arkop.pl

BOX Nr C23

Arkop – znana i ceniona w branży rolniczej firma rozwijająca się nieprzerwanie od 1992 roku. W naszej ofercie znajduje się szeroka gama produktów, w szczególności wysokiej klasy chelaty. Oferujemy nawozy dolistne najnowszej generacji, uniwersalne oraz dedykowane do poszczególnych rodzajów upraw. Nowością są innowacyjne stymulatory wzrostu – AminoSelenit oraz Amino Stymulanit, które powstały w oparciu o autorską technologię polegającą na wykorzystaniu synergicznego działania aminokwasów, selenu oraz innych składników aktywnych.

 

 

Nazwa Firmy: „Auto Park” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.

Adres: Kalinówka 18, 21-040 Kalinówka k/Lublina

Tel./Fax: (81) 534-14-00

E-mail: info@toyota-lublin.pl 

Strona www: www.toyota-lublin.pl

BOX Nr C49 i C50

Informacja o Firmie:

„Auto Park” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. to jedyny autoryzowany dealer Toyoty w województwie lubelskim. Od 2005 roku w zespole Auto Park pracują młode, kreatywne osoby, które zajmują się sprzedażą aut nowych oraz używanych, usługami serwisowymi, sprzedażą części oraz naprawami blacharsko-lakierniczymi. Firma oferuje bogatą gamę modelową, w której każdy może wybrać samochód dla siebie.

W obecnej ofercie firma posiada następujące modele samochodów:

miejskie (Aygo, Yaris, Yaris Hybrid),

kompaktowe (Auris Hybrid, Auris Hatchback, Auris Kombi, Corolla),

rodzinne (Avensis, Prius Plug-in, Proace Verso),

crossover (Toyota C-HR)

SUV (RAV4, Rav4 Hybrid),

terenowe (Land Cruiser 150, Hilux),

auto użytkowe (ProAce)

oraz sportowe GT86.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszego salonu w Kalinówce 18 k/Lublina                                                           

lub naszej strony www.toyota-lublin.pl

 

Nazwa Firmy: Azelis Poland Sp z o.o.

Adres:  św. Michała 43

61-119 Poznań

Tel./Fax: +48 22 860 73 23/ +48 784 010 386

E-mail:

Strona www: www.azelis.com

BOX Nr  B7

Informacja o Firmie:

Azelis jest wiodącym światowym dystrybutorem chemikaliów i innowacyjnych produktów. Dział Specialty Agri/Horti dostarcza szeroką gamę dedykowanych nawozów do profesjonalnej uprawy roślin jagodowych:

 • PERLKA (azotniak granulowany) – unikalny doglebowy nawóz azotowo-wapniowy poprawiający zdrowotność gleby i upraw;
 • Calcium Forte/Robustus/Solidus- linia zawiesinowych dolistnych nawozów wapniowych. Wysokiej jakości, skoncentrowane, łatwo przyswajalne, z dodatkami poprawiającymi mieszalność ze ŚOR;
 • Stimplex – algowy płynny nawóz stymulujący, zwiększa aktywność korzeni;
 • Solum F30/RadixCal 5 – kwasy humusowe z wapniem do fertygacji;

•    PRESTOP – fungicyd biologiczny przeciwko szarej pleśni.

B

Nazwa Firmy:  BAYER Sp. z o.o.

GŁÓWNY SPONSOR JAGODOWYCH TRENDÓW 2020

Adres:  Aleje Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa

Tel./Fax:  22 572 36 12

E-mail: radoslaw.suchorzewski@bayer.com

Strona www: www.agro.bayer.com.pl

BOX Nr  C5

Informacja o Firmie:
Firma Bayer jest liderem w ochronie roślin, w tym upraw jagodowych w Polsce.  Fungicydy Luna Sensation i Luna Experience to sprawdzone rozwiązania w ochronie upraw jagodowych dające   szerokie  możliwości 

 i  ponadprzeciętna jakość w ochronie tych upraw. Od bieżącego sezonu insektycyd Movento 100 SC może być stosowany w uprawie truskawek i porzeczek.  W swojej ofercie posiadamy również preparaty biologiczne m.in. Serenade ASO oraz FiTTER. Jesteśmy głównym partnerem  takich wydarzeń  jak Malinowe Factory i Jagodowe Trendy.

 

Nazwa Firmy: BESTBERRY POLAND SP. Z O.O.

Adres: ARCHIDIAKOŃSKA 6A

Tel./Fax: 81 442 36 26

E-mail: biuro@bestberry.pl

Strona www: www.bestberry.pl

BOX Nr C19

Informacja o Firmie:

 

BestBerry Poland zajmuje się skupem, mrożeniem i przetwarzaniem surowców pochodzących z gospodarstw prowadzących produkcję kontrolowaną lub będących w okresie konwersji na rolnictwo ekologiczne.

 

 

Nazwa Firmy: BIOCONT Polska

Adres: Jaracza 24/38, 31-215 Kraków

Tel./Fax: 12 416 25 81

E-mail: biocont@biocont.pl

Strona www: www.biocont.pl

BOX Nr  A10

Informacja o Firmie:

Firma Biocont Polska Sp. z o.o. powstała w roku 2006. Obecnie wraz z Biocont Labolatory, Biocont Magyarország, Biocont Vietnam tworzy BIOCONT GROUP.

Naszą misją jest dostarczenie rolnikom szerokiej gamy nowoczesnych, biologicznych i biotechnicznych środków do ochrony i produkcji roślin oraz produktów pomocniczych, zapewniających bezpieczeństwo upraw ekologicznych, zrównoważonych, integrowanych jak również konwencjonalnych.

Połączone siły, wiedza oraz doświadczenie partnerów pozwalają nam oferować eksperckie doradztwo oraz sprawdzone, efektywne i bezpieczne produkty.

Budmech Sp. z o.o. sp. k.

BOX Nr C13

C

Nazwa Firmy: Calfert Sp. z o.o.

Adres: ul. Chałbińskiego 8, 00-613 Warszawa

Tel./Fax: 533373709

E-mail: albert@calfert.pl

Strona www: www.calfert.pl

BOX Nr  C39

Informacja o Firmie:

Firma CALFERT Sp. z o.o. to przedsiębiorstwo działające od 2011 roku tworzone przy współpracy z naukowcami i plantatorami. Dzięki tej kooperacji dostarczamy optymalne cenowo i sprawdzone rozwiązania dla upraw jagodowych, sadowniczych, warzywniczych oraz rolniczych. Testujemy w polskich warunkach różne technologie i produkty stosowane w Europie i na świecie, a najlepsze z nich wprowadzamy na plantacjach naszych klientów. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, układamy zaleceni i harmonogramy nawożenia. Dzięki praktyce oraz wiedzy nasze rozwiązania są skuteczne.

Nazwa Firmy: Carbohort sp. z o.o.

Adres: Jeżynowa 1

Tel./Fax: 506 066 663

E-mail: biuro@carbohort.com

Strona www: www.carbohort.com

BOX Nr C3

Informacja o Firmie:

Carbohort jest polskim producentem ekologicznych podłoży do upraw bezglebowych i glebowych oraz naturalnych kwasów humusowych (ekstraktu) wykonanych na bazie węgla brunatnego.

Carbohort to rodzinna firma wykorzystująca naturalne złoża węgla brunatnego (lignitu) znajdujące się na terenie Polski. Przedsiębiorstwo powstało z myślą o tworzeniu nowej jakości upraw warzyw i owoców. Dzięki stworzeniu innowacyjnych produktów, producent w pełni przyczynia się do poprawy jakości produkowanej żywności oraz pozytywnie oddziałuje na środowisko naturalne.

Nazwa Firmy: Center Plast Sp. z o.o.

Adres: 47-133 Jemielnica, ul. Strzeleckiego 6

Tel./Fax: 77/ 40 48 555

E-mail: centerplast@centerplast.pl

Strona www: www.centerplast.pl

BOX Nr C47

Informacja o Firmie: Specjalizujemy się w dostawie najwyższej jakości materiałów niezbędnych w rolnictwie i ogrodnictwie. Dzięki współpracy z parterami z Niemiec oraz innych krajów Europy wprowadzamy na rynek polski nowości oraz materiały wysokiej jakości, którą można zauważyć w praktyce. Jako firma współpracująca z gospodarstwami ogrodniczymi, rolniczymi, firmami oraz klientami detalicznymi dokładamy wszelkich starań ,by zadowolić oraz sprostać oczekiwaniom rynku.

W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: Folie tunelowe Gardenvit,folie do ściółkowania i sterowania wegetacją roślin HORTIVIT, folie perforowana AGRAVIT ,agrowłókniny LUTRASIL oraz AGRASIL,siatkę przeciwmrozowa MULTICLIMA ,agrotkaniny ściółkujące.

 

Nazwa Firmy:  Ceres International Sp. Z o.o.

Adres: ul. Polna 29, 62-310 Pyzdry

Tel./Fax: 63 276 83 10, 789 034 834

E-mail: info@ceres.pl

Strona www: www.ceres.pl

BOX Nr C62

Informacja o Firmie:

Działamy na rynku ogrodniczym od 20 lat. Produkujemy podłoża na bazie włókna kokosowego.

Posiadamy autorską technologię oczyszczania włókna kokosowego , importowanego ze Sri Lanki i Indii, dzięki której dostarczamy w pełni naturalny substrat wielu producentom w naszym kraju. Osiągnęliśmy jakość odpowiadającą holenderskiej normie RHP.

Jeśli masz plantację owoców jagodowych, u nas zaopatrzysz się praktycznie we wszystko, co potrzebne do prowadzenia Twojego biznesu przy zoptymalizowanych kosztach.

Nasi eksperci dostarczą informacje i podzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem.

Zapraszamy na naszą stronę internetową: www.ceres.pl

Nazwa Firmy: Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe Chemirol Sp. z o.o.

Adres: ul. Przemysłowa 3, 88-300 Mogilno

Tel./Fax: (52) 318 88 00 / (52) 318 88 01

E-mail: sekretariat@chemirol.com.pl

Strona www: www.chemirol.com.pl

BOX Nr: B6

Informacja o Firmie:

Chemirol jedna z najprężniej i najefektywniej działających firm zaopatrzenia rolnictwa i ogrodnictwa na polskim rynku. Naszym celem jest nie tylko sprzedaż, ale także fachowe doradztwo, jak dbać o uprawy, aby zainwestowane pieniądze dawały wymierne korzyści naszym klientom, a stosowane środki do produkcji rolnej były skuteczne i nie zagrażały środowisku naturalnemu. Dzięki nieustannym staraniom, pogłębianiu wiedzy o uprawach i czynnikach mających na nie wpływ oraz ogromnemu zaangażowaniu naszych pracowników, docieramy z wyznaczoną misją do coraz większej grupy Klientów. Nie stoimy w miejscu. Prowadzimy badania, doświadczenia, uczymy się. Jesteśmy dostępni poprzez naszych doradców, stronę internetową czy kanał „AR” na You Tube. Chętnie dzielimy się zdobytą wiedzą podczas spotkań tematycznych organizowanych w trakcie sezonu. Nasza działalność nie kończy się na środkach dedykowanych do produkcji. Charyzma, z jaką prowadzone jest przedsiębiorstwo, przeniosła się na kolejne gałęzie gospodarki. Dziś PUH Chemirol to także wyśmienite Toruńskie Wódki Gatunkowe oraz Hotel Amazonka w Ciechocinku, gdzie chętnie gościmy naszych Klientów, aby podziękować im za owocną współprace.

 

 

Nazwa Firmy: CLEANERGY Sp. z o. o.

Adres: Długa 5/107, 20-346 Lublin

Tel./Fax: 506167968

E-mail:maciejmareczka@wp.pl

Strona www: www.cleanergy.bio

BOX Nr A15

Informacja o Firmie: Firma Cleanergy jest producentem mikrobiologicznych preparatów wspomagających próchniczenie gleby oraz rozwój roślin pod marką BioDynamik. Preparaty te cechują się niespotykaną wydajnością oraz skutecznością, zawierają nawet do 5 miliardów żywych mikroorganizmów w jednym mililitrze preparatu.

 

Nazwa Firmy: COMPO EXPERT Polska sp. z o.o.

Adres: Aleje Solidarności 46, 61-696 Poznań

Tel./Fax:  +48 61 628 65 31

E-mail:

Strona www: https://www.compo-expert.com/pl/strona-glowna.html

BOX Nr C60

Informacja o Firmie:

COMPO EXPERT posiadając szeroką ofertę wysokiej jakości innowacyjnych nawozów specjalistycznych,  należy do liderów w nawożeniu upraw rolniczych, warzywniczych, sadowniczych, szkółkarskich, leśnych oraz winnic, roślin ozdobnych, muraw, zieleni miejskiej i sportowej.

 

D

DESIO HOLDING Sp. z o.o

ul. Ludowa 36, 42-215 Częstochowa
tel. +48 34 363 16 98, mob: 695 197 323
NIP: 
5732880397

e-mail: handel@bisteran.pl lub handel@huwasan.pl

BOX Nr C36

 

 

Nazwa Firmy:  Drewgór S.Walczak i S-ka S.J.

Adres: Gorzów Wlkp.  Ul. Myśliborska 60

Tel./Fax: 0048957205002

E-mail: drewgor@drewgor.pl

Strona www: www.drewgor.pl

BOX Nr A5

Informacja o Firmie:

Firma Drewgór zajmuje się tematyką ochrony sadów i plantacji przed gradem, deszczem i ptakami od 2007r. Korzystając z doświadczeń zdobywanych w całej Europie, wdrażamy w naszym kraju najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu ochrony zbiorów przed siłami natury. Naszą ideą jest dostarczenie najwyższej jakości za rozsądną cenę. Współpracujemy z uznanymi ośrodkami badawczymi.

Nazwa Firmy: DROPPLANT Sp.J. Krzysztof Zimnicki
Adres: 26-085 Miedziana Góra, Kostomłoty Drugie ul. Kielecka 43
Tel./Fax: 41 303 11 77
E-mail: zim@dropplant.com.pl
Strona www: www.dropplant.com.pl 
BOX Nr: A9

Informacja o Firmie: DROPPLANT Sp. J. jest firmą rodzinną działającą na polskim rynku w systemach nawadniania od 1991 r. Jako pierwsi wprowadziliśmy napolski rynek taśmy T-Tape,które do dzisiaj są naszym wiodącym produktem w ofercie. Od ponad 15 lat produkujemy rury LDPE, złączki, zaworki do linii kroplujących, wężyk PCV, emitery patykowe i wiele innych akcesoriów. Posiadamy wykwalifikowany zespół ludzi, którzy zaprojektują, dobiorą, wycenią system nawadniania, zgodny z oczekiwaniami klienta.

Współpracujemy ze znanymi w świecie firmamitakimi jak: Rivulis,Dosatron, Unidelta, NaanDanJain, Rain-Bird, Orbit, Hunter, Cometal, Tavlit, Sime, Swingtec. Dostarczamy produkty znaszej oferty do punktów dystrybucyjnych, które są zlokalizowane na terenie całego kraju. Zachęcamy do zapoznania się z naszą firmą oraz zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych.

E

Nazwa Firmy: LUBELSKI RYNEK HURTOWY S.A.

Adres: ELIZOWKA 65, 21-003 CIECIERZYN

Tel./Fax: 81 756 39 30 / 81 156 39 31

E-mail: info@elizowka.pl

Strona www: www.elizowka.pl

BOX Nr C57

Informacja o Firmie:

Rynek Elizówka to ponadregionalny rynek hurtowy, będący najdalej wysuniętym na wschód Rynkiem w Unii Europejskiej. Spółka rozpoczęła działalność 1 września 2000 r. Położony 6 km od centrum Lublina, przy drodze krajowej nr 19 Lublin – Białystok. Stałe miejscem zaopatrzenia dla większości firm z południowo-wschodniej części Polski. Spółka posiada 47,2603 ha gruntów, z czego ponad 4 ha zajmują obiekty pod dachem: nowoczesne i przestronne hale, zadaszenia producenckie, budynek administracyjny oraz techniczny.

Nadrzędnym celem działania Lubelskiego Rynku Hurtowego S.A. jest efektywne zarządzanie rynkiem hurtowym tak, by spełniać wymagania Klienta określone w umowie oraz przekazane pracownikom w ramach codziennej działalności. Pragniemy oferować Klientom optymalne warunki zapewniające bezpieczeństwo zdrowotne sprzedawanych przez nich produktów oraz umożliwiające im spełniania wymagań ich klientów.

Lubelski Rynek Hurtowy S.A. posiada certyfikaty zgodne z normą ISO 9001:2015 oraz ISO 22000:2005. Uzyskane certyfikaty potwierdzają najwyższą jakość świadczonych przez Spółkę usług oraz zapewniają o bezpieczeństwie zdrowotnym oferowanej na Rynku żywności.

 

F

Nazwa Firmy: FARMER CO.

Adres: Borek 352,32-765 Rzezawa

Tel./Fax: 14 611 71 74

E-mail: farmer@tunele-foliowe.pl

Strona www: www.tunele-foliowe.pl

BOX Nr: C38

Informacja o Firmie:

Firma Farmer  to czołowy producent tuneli i bloków foliowych z wyposażeniem.

Stała współpraca firmy Farmer z branżą ogrodniczą, szkółkarską, warzywniczą pozwala odpowiadać na różnorodne wymagania rynku i sprostać nawet najwyższym oczekiwaniom klientów.

Tunele foliowe przeznaczone są dla ogrodnictwa, szkółkarstwa oraz pod różnorakie uprawy owoców i warzyw.

W ofercie firmy Farmer można znaleźć:

 • namioty foliowe pojedyncze
 • tunele foliowe zblokowane
 • tunele foliowe na słupach
 • tunele foliowe szerokonawowe
 • tunele foliowe lekkie do upraw sezonowych
 • elementy wyposażenia tuneli ogrodniczych
 • folie ogrodnicze

opryskiwacze sadownicze

Nazwa Firmy: Fieldstone Investments 2 Sp. z o. o.

Adres: Warszawa  ul. Jagiellońska 55A

Tel./Fax: +48227871212

E-mail:

Strona:  www.rubuskp.pl

BOX Nr  C 52

Informacja o Firmie: : Fieldstone Investments 2 Sp. z o. o zajmuje się produkcją wysokiej  jakość  materiału szkółkarskiego maliny,  borówki i wielu  innych, oraz produkcją  i skupem owoców deserowych.

Nazwa Firmy: Floramedia
Polska Sp. z o.o
Adres: Pamiętna 15 D
96-100 Skierniewice
Tel./Fax: tel. +48 46 8348620 ,  fax +48 46 8348622
Tel. kom.: +48 601 347184
E-mail: floramedia@floramedia.pl
Strona www: www.floramedia.pl

BOX Nr  C30

Informacja o Firmie:
FOTOGRAFUJEMY – PROJEKTUJEMY- DRUKUJEMY
– Etykiety ze zdjęciem i do zadruku
– Opakowania (pudełka, kapersy)
– Katalogi, ulotki, stendy
– Projektowanie stron www
– Systemy druku termotransferowego i laserowego

 

Nazwa Firmy: FOSFAN S.A.

Adres: ul. Nad Odrą 44/65, 71-820 Szczecin

Tel./Fax: 91 44 55 600

E-mail: biuro@fosfan.pl

Strona www: www.fosfan.pl; www.fructus.pl

BOX Nr C33

Informacja o Firmie:

FOSFAN S.A. to szczeciński producent nawozów rolniczych i ogrodniczych Fructus, Plantena i Lagron. Produkowane nawozy zawierają wszystkie niezbędne składniki pokarmowe gwarantujące prawidłowy rozwój, wzrost i plonowanie roślin. Marka Fructus jest najstarszą marką nawozów ogrodniczych w Polsce. Szeroka oferta produktowa nawozów ogrodniczych i ich wysoka jakość doceniana jest przez pasjonatów i profesjonalistów uprawiających kwiaty, warzywa i owoce na skalę przemysłową. Nowością w ofercie są nawozy marki Premium: Fructus Vena Complex i Fructus Truskawka Forte.

 

G

Geo Polska sp. z o.o.

Ul. Drzymały 135a

41-407 Imielin

BOX Nr C54

Nazwa Firmy: Gospodarstwo Romańscy
Adres: ul. Południowa 30,
05-555 Gąski k. Tarczyna,
POLSKA
Tel./Fax: +48 504 619 630
E-mail: biuro@romanscy.info
Strona: www.romanscy.info
BOX Nr: B2

 

Informacja o Firmie:

Nasze gospodarstwo specjalizuje się w produkcji sadzonek borówki amerykańskiej. Ponadto, w ofercie znajdują się najwyższej jakości sadzonki: jeżyny bezkolcowej, jagody kamczackiej, żurawiny wielkoowocowej oraz mini kiwi (aktinidii). Zapraszamy do współpracy plantatorów, sklepy i hurtownie ogrodnicze, a także klientów indywidualnych. Przyszłym plantatorom zapewniamy profesjonalne doradztwo. Oferujemy materiał szkółkarski kategorii CAC, którego produkcja odbywa się pod nadzorem WIORiN w Warszawie (numer w Ewidencji Dostawców: 14/18/16691).

Nazwa Firmy:  Gospodarstwo  Ogrodnicze SZETYŃSCY

Adres:  ul. J.III Sobieskiego 75, 43-340 Kozy

Tel./Fax:  +48 33 8194452, +48 694239015

E-mail:  ogroszet@wp.pl

Strona www:  www.szetynscy.pl

BOX Nr  B4

Informacja o Firmie:  Produkcja sadzonek borówki amerykańskiej , jagody kamczackiej w pojemnikach

                                      P9, p11, C-1,5, C-3  oraz multiplatach .

                                     Sadzonki maliny odm. Delniwa w multiplatach i pojemnikach p9.

H

Nazwa Firmy: Haygrove Sp. z o.o.

PARTNER  JAGODOWYCH TRENDÓW 2020

Adres: 63-600 Kępno, ul. Poznańska 4

Tel./Fax: +48 62 78 196 02 / +48 605 113 609

E-mail: biuro@haygrove.pl  / m.jamry@haygrove.pl

Strona www: www.haygrove.pl

BOX Nr C14

Informacja o Firmie: Haygrove to spółka polsko – angielska specjalizująca się w projektowaniu i produkcji tuneli foliowych dla ogrodnictwa, specjalistycznych maszyn ogrodniczych do uprawy i zbioru truskawek, malin oraz szparagów. Nasz wyroby są testowane i używane w wielohektarowym gospodarstwie Haygrove Fruit w Anglii zanim trafią do sprzedaży do wielu ogrodników w Europie i na świecie. Ogromne doświadczenie w produkcji tuneli i owoców wraz z własnym działem projektowo-konstrukcyjnym pozwala nam nieustannie wprowadzać innowacje i oferować coraz szerszą gamę tuneli.

Hortpress Sp. z o.o.

PATRONAT MEDIALNY JAGODOWYCH TRENDÓW 2020

ul. Wołoska 7

02-675 Warszawa

tel. +48 22 454 61 00

e-mail: biuro@hortpress.com

www.hortpress.com

 BOX NR C46

Hortpress Sp. z o. o. wydawca m.in. czasopism branżowych takich jak:

„Sad Nowoczesny”

Miesięcznik poświęcony towarowej produkcji roślin sadowniczych.

„WiOM Warzywa i Owoce Miękkie”

Miesięcznik ogrodniczy poświęcony gównie towarowej uprawie warzyw.

 „Pod Osłonami”

Czasopismo poświęcone szklarniowym i tunelowym uprawom roślin warzywnych, ozdobnych i jagodowych.

 

I

ICB Pharma Sp.J.

 1. Stanisława Lema 10

43-603 Jaworzno

Tel. 32 745 47 46

crop@icbpharma.com

www.icbpharma.com

BOX Nr A12

Informacja o Firmie:

ICB Pharma jest polską firmą naukowo-badawczą oraz produkcyjną, rozwijającą działalność między innymi w obszarze produktów agrochemicznych. Obecnie na rynku dostępne są produkty: Siltac, Biopolin, Megis, Miligard oraz Drosinal.

Siltac służy do zwalczania szkodników roślin uprawnych poprzez oddziaływanie fizyczne. Biopolin to atraktant wabiący pszczoły do  kwitnących roślin. Megis jest nawozem mikroelementowym zawierającym krzem, który indukuje odporność roślin na warunki stresowe. Miligard jest nawozem dolistnym, który m.in. podnosi wytrzymałość roślin na niekorzystne warunki (np. choroby).

 

Nazwa Firmy:  INTERMAG SP. Z O.O.

Adres: AL. 1000-LECIA 15 G

Tel./Fax: 32 64 55 900

E-mail: intermag@intermag.pl

Strona www: www.intermag.pl

BOX Nr C6

Informacja o Firmie:

INTERMAG  jest czołowym polskim producentem biostymulatorów i aktywatorów wzrostu roślin, biopreparatów opartych na wyselekcjonowanych mikroorganizmach, nawozów dolistnych, donasiennych, doglebowych, przeznaczonych do fertygacji oraz innych preparatów dla profesjonalnego rolnictwa i ogrodnictwa, a także produktów prozdrowotnych dla zwierząt.

Flagowe marki: stymulatory wzrostu TYTANIT i OPTYSIL, AMINOPRIM, nawozy dolistne PLONVIT, preparaty mikrobiologiczne z serii Bactim, chelaty nawozowe z serii MIKROCHELAT.

Nowością w ofercie jest seria AMINO ULTRA – nawozy mikroelementowe na bazie glicyny.

 

Nazwa Firmy: IP AGRO Michał Sotkiewicz

Adres: ul. Piaskowa 2L, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Tel./Fax: 607354315

E-mail: msotkiewicz.ms_agro@op.pl

Strona www:

BOX Nr  A13

Informacja o Firmie:  Doradztwo i szkolenia z zakresu stosowania środków ochrony roślin.

Sprzedaż bezpośrednia do gospodarstw rolnych środków ochrony roślin do produkcji ekologicznej.

Pobieranie i badanie płodów rolnych na pozostałości środków ochrony roślin.

Doradztwo i szkolenia w zakresie paszportowania roślin.

J

Nazwa Firmy: JAGODNIK

GŁÓWNY PARTNER BRANŻOWY JAGODOWYCH TRENDÓW 2020

Adres:

Tel./Fax: 22 659 36 50

E-mail: prenumerata@oikos.net.pl

Strona www: www.jagodnik.pl

BOX Nr A1

Informacja o Firmie:

„Jagodnik” to specjalistyczne czasopismo skierowane do osób zajmujących się towarową produkcją owoców jagodowych, takich jak: truskawki, maliny, porzeczki, borówka wysoka, agrest, aronia oraz innych mało znanych gatunków.

W każdym wydaniu znajdą Państwo artykuły z zakresu agrotechniki i ochrony upraw owoców jagodowych. Prezentujemy najciekawsze rozwiązania wykorzystywane zarówno w krajowych, jak i zagranicznych gospodarstwach oraz ośrodkach naukowych, specjalizujących się  w tego rodzaju uprawach. W “Jagodniku” podejmowane są również tematy związane z przechowywaniem, konfekcjonowaniem i sprzedażą owoców. Równolegle do czasopisma prowadzony jest portal www.jagodnik.pl

K

Nazwa Firmy:

Koppert Polska Sp. z o.o.
Adres: ul. Polna 7,
62-070 Dąbrówka

Tel./Fax: +48  61 842 38 89/690 046 712
E-mail: info@koppert.pl  / kheyduk@koppert.pl

Strona www: www.koppert.pl

BOX Nr C58

Informacja o Firmie:

Firma Koppert oferuje zintegrowany system specjalistycznej wiedzy oraz naturalne, bezpieczne rozwiązania poprawiające zdrowie, odporność i produkcję roślin uprawnych. W firmie Koppert zajmujemy się stosowaniem rozwiązań zapożyczonych wprost z natury. Używamy naturalnych wrogów i mikroorganizmów do zwalczania szkodników i chorób roślin, trzmieli do naturalnego zapylania oraz biostymulatorów do wspomagania i wzmacniania roślin uprawianych na ziemi i pod jej powierzchnią. Głęboko wierzymy w potęgę natury i korzystamy z rozwiązań, które nam podsuwa.

 

Nazwa Firmy:  Krawiec Traktor s. c.

Adres: Paciorkowa Wola Nowa 69; 26 – 700 Zwoleń

Tel./Fax:48 676 2937

E-mail: krawiectraktor@gmail.com

Strona www: www.krawiectraktor.pl

STREFA MASZYN BOX Nr 1G

Informacja o Firmie:   Jesteśmy polską firmą zajmującą się produkcją ciągników rolniczych pod nową marką „Kraft” przeznaczonych do prac sadowniczo – ogrodniczych. Ciągniki, szczególnie te z przednim napędem znajdują zastosowanie także w gospodarce komunalnej. Konstrukcja ciągnika dzięki swej prostocie ( brak elektroniki) pozwala na długotrwałe bezawaryjne użytkowanie a ogólna dostępność części zamiennych w naszym kraju powoduje, że jest on tani w eksploatacji. Zajmujemy się także zaopatrzeniem rolnictwa w części zamienne do większości ciągników występujących na rynku.

Nazwa Firmy: Krajowy Ośrodek Wsparcia

Adres: ul. Karolkowa 30; 01-207 Warszawa

Tel./Fax 22) 45 25 400

E-mail: kontakt@kowr.gov.pl

Strona www: http://www.kowr.gov.pl

BOX Nr A3

Informacja o Firmie:

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) powstał 1 września 2017 roku na mocy ustawy z dnia 10 lutego 2017 r. (Dz. U. 2017 poz. 623). W tym też terminie przestały istnieć dwie agencje rolne: Agencja Rynku Rolnego i Agencja Nieruchomości Rolnych, których zadania przejął w znacznej części KOWR.     
Do zadań KOWR należy:

 • tworzenie oraz poprawa struktury obszarowej gospodarstw rodzinnych
 • tworzenie warunków sprzyjających racjonalnemu wykorzystaniu potencjału produkcyjnego Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa
 • restrukturyzacja oraz prywatyzacja mienia Skarbu Państwa użytkowanego na cele rolnicze
 • obrót nieruchomościami i innymi składnikami majątku Skarbu Państwa użytkowanymi na cele rolne
 • administrowanie zasobami majątkowymi Skarbu Państwa przeznaczonymi na cele rolne
 • zabezpieczenie majątku Skarbu Państwa
 • inicjowanie prac urządzeniowo-rolnych
 • popieranie organizowania na gruntach Skarbu Państwa gospodarstw rolnych
 • wykonywanie praw z udziałów i akcji
 • wsparcie działań na rzecz odnawialnych źródeł energii, w szczególności w rolnictwie
 • monitorowanie:

a). produkcji biogazu rolniczego,
b). rynku biokomponentów i biopaliw ciekłych,
c). produkcji biopłynów.

 • gromadzenie informacji dotyczących istniejącej, będącej w budowie lub planowanej infrastruktury energetycznej służącej do wytwarzania energii elektrycznej z biogazu rolniczego oraz biokomponentów, o których mowa w ustawie z dnia 25 sierpnia 2006 r. o biokomponentach i biopaliwach ciekłych (Dz. U. z 2017 r. poz. 285 i 624)
 • obsługa funduszy promocji produktów rolno-spożywczych
 • gromadzenie, analiza i udostępnianie informacji dotyczących rynków produktów rolnych i żywnościowych
 • opracowywanie i upowszechnianie informacji związanych z realizacją mechanizmów aktywnej polityki rolnej na rynkach produktów rolnych i żywnościowych
 • prowadzenie działań promocyjnych i informacyjnych mających na celu promowanie produktów rolnych i żywnościowych, metod ich produkcji, a także systemów jakości produktów rolnych i żywnościowych, z wyłączeniem działań informacyjnych i promocyjnych dotyczących rolnictwa i gospodarki żywnościowej realizowanych przez ministrów właściwych do spraw: rolnictwa, rynków rolnych, rybołówstwa lub rozwoju wsi
 • wspieranie rozwoju współpracy handlowej sektora rolno-spożywczego z zagranicą;
 • udzielanie dopłaty do spożycia mleka i przetworów mlecznych w szkołach podstawowych z krajowych środków finansowych
 • monitorowanie i nadzór nad uprawą tytoniu oraz produkcją i zbyciem surowca tytoniowego
 • uczestnictwo, jako instytucja pośrednicząca i beneficjent, w realizacji programu operacyjnego Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, o którym mowa w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 223/2014 z dnia 11 marca 2014 r. w sprawie Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Dz. Urz. UE L 72 z 12.03.2014, str. 1).

 

 

 

Nazwa Firmy: PHU KRIS Krzysztof Owczarek

Adres: Tereszyn 11b 21-030 Tereszyn

Tel./Fax: 533 -176 -618

E-mail: lublin@phu-kris.pl

Strona www: www.phu-kris.com

BOX Nr 16

Informacja o Firmie:

 

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie sprzedaży, montażu i serwisu automatycznych systemów nawadniania. Specjalizujemy się zarówno w instalacjach nawadniających pola uprawne i sady jak również tereny publiczne (skwery, parki) i ogrody prywatne.

Swoim Klientom oferujemy produkty i usługi wyłącznie najwyższej jakości. Wśród naszej oferty znajdują się produkty takich renomowanych firm jak: Rivulis, SAB, Automat, Dosatron, Naan Dan Jain, Bermad, Hunter, Rain Bird.

 

Nazwa Firmy:  K+S Polska sp. z o.o.

Adres: ul. 28 czerwca 1956 r., nr. 404

Tel./Fax: +48 61 628 52 10

E-mail: radoslaw.witczak@ks-polska.com

Strona www: www.ks-polska.com

BOX Nr A16

Informacja o Firmie:

K+S Polska jest polskim partnerem handlowym Grupy K+S – międzynarodowej firmy zajmującej się wydobyciem surowców oraz produkcją nawozów wysokiej jakości. Naszą specjalnością są produkty zawierające potas, magnez i siarkę, wyróżniające nas na tle konkurencji i zapewniające nam pozycję światowego lidera w sektorze produkcji nawozów. Nawozy takie jak: Korn-Kali®, ESTA® Kieserit , Patentkali®,  KALISOP®, EPSO Top® od lat stosowane są w gospodarstwach nastawionych na osiąganie wysokich plonów z zachowaniem ich najwyższej jakości.

Nawożenie jest podstawowym zabiegiem agrotechnicznym, który istotnie wpływa na produktywność i jakość plonu. Celem nawożenia jest uzyskanie maksymalnych plonów, przy których zapewniona jest opłacalność  produkcji oraz wysoka jakość. Dodatkowym celem nawożenia jest zwiększenie lub utrzymanie wysokiej żyzności gleby, umożliwiające uzyskiwanie wysokich i stabilnych plonów przez długi czas. Nawożenie,  które realizuje powyższe cele, określa się najczęściej jako „nawożenie zrównoważone”. Strategia  nawożenia roślin opiera się na znajomości ich potrzeb pokarmowych, ocenie wzrostu, plonowania i jakości owoców. Ma to szczególne znaczenie w uprawie roślin sadowniczych, gdyż w wielu wypadkach błędy popełnione w nawożeniu mają wieloletnie konsekwencje.

Rekomendowanymi nawozami potasowymi w uprawie owoców miękkich są siarczan potasu KALISOP  50% K2O, 45% SO3 i Patentkali 30% K2O, 10% MgO, 42,5% SO3.

L

Nazwa Firmy: Licencjonowane Gospodarstwo Szkółkarskie Krystyna Krzewińska

Adres: ul. Krężnicka 100, 20-518 Lublin

Tel./Fax: +48 608 572 872, +48 81 750 02 79

E-mail: krzewinski@krzewinski.pl   

Strona www: www.krzewinski.pl  

BOX Nr B1

Informacja o Firmie:

 

 Licencjonowane Gospodarstwo Szkółkarskie Krystyna Krzewińska od 1991 roku zajmuje się produkcją sadzonek roślin jagodowych. Na podstawie naszej wieloletniej wiedzy i doświadczenia wybieramy najlepsze odmiany dostępne na rynku Polskim oraz światowym. Jesteśmy również udziałowcami NIWA sp. zoo która zajmuje się selekcją oraz hodowlą nowych odmian roślin jagodowych. Delniwa® jest naszą najnowszą odmianą maliny jesiennej o niezwykle smacznych, trwałych oraz dobrze znoszących transport owocach. W naszym asortymencie znajdziecie również odmiany takie jak:

Maliny: Przehyba®, Polonez®, Sokolica®, Glen Ample®, Laszka® i inne.

Jagoda Kamczacka: Vostorg, Jugana, Docz’ Velikana, Aurora, Wojtek i inne.

Borówka: Duke, Chandler, Bluecrop i inne.

Truskawki: Niwa Amarant®, Akcent Niwa®, Honeoye i inne.

Nasza produkcja również obejmuje gatunki takie jak: Porzeczka czarna oraz kolorowa, jeżyna, winorośl, poziomka, agrest, żurawina i wiele innych. Zachęcamy do zapoznania się z naszym katalogiem, który można znaleźć na naszym stoisku nr B1 lub w Internecie na stronie www.krzewinski.pl

Nasz asortyment można nabyć w sklepach ogrodniczych na terenie całego kraju oraz telefoniczne ( +48 81 750 02 79 lub +48 608 572 872 ) lub za pośrednictwem naszego sklepu internetowego. Posiadamy niezbędną wiedzę jak zapakować i dostarczyć kontrahentowi oddalonemu niejednokrotnie o tysiące kilometrów od nas, towar najwyższej jakości.

Nazwa Firmy: Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli
Partner Jagodowych Trendów
Adres: Pożowska 8, 24-130 Końskowola
Tel./Fax: 81 889 06 00 FAX 81 881 66 63
E-mail: wodr@word.konskowola.pl
Strona www: www.lodr.konskowola.pl
BOX Nr C2

Informacja o Firmie:
Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli jest państwową  jednostką organizacyjną posiadającą osobowość prawną. LODR prowadzi doradztwo rolnicze obejmujące działania w zakresie rolnictwa, rozwoju wsi, rynków rolnych oraz wiejskiego gospodarstwa domowego, mające na celu poprawę poziomu dochodów rolniczych oraz podnoszenie konkurencyjności rynkowej gospodarstw rolnych, wspieranie zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich, a także podnoszenie poziomu kwalifikacji zawodowych rolników i innych mieszkańców obszarów wiejskich.

 

 

 • Lubelska Izba Rolnicza
 • ul. Pogodna 50A
 • 20-337 Lublin
 • tel./fax.: (0-81) 443-60-71
 • e-mail: lublin@lir.lublin.pl

BOX Nr B5

 

Nazwa Firmy: Lubelskie Stowarzyszenie Miłośników Cydru

Adres: Mikołajówka 11, 23-250 Urzędów

Tel./Fax: 608 635 477

E-mail: wioletta.wilkos@zacydrowani.pl

Strona www: www.zacydrowani.pl

BOX Nr  C11

Informacja o Firmie:

Lubelskie Stowarzyszenie Miłośników Cydru funkcjonuje od czerwca 2015 roku i opiera swoje działania na trzech podstawowych filarach tj.

 1. Legislacyjne – WPROWADZENIE USTAWOWEGO ZAPISU O NATURALNEJ PRODUKCJI CYDRU WYŁĄCZNIE ZE ŚWIEŻEGO SOKU. Polski Cydr potrzebuje ochrony prawnej i nowej ustawowej definicji, która zakaże produkcji cydrów z koncentratów, dodawania środków aromatyzujących i smakowych oraz rozwadniania. Walory polskiego jabłka stworzą wyjątkowy produkt jakim jest polski cydr pod warunkiem bezwzględnego powiązania produktu i jego produkcji z polskim jabłkiem i miejscem uprawy.
 2. Inwestycyjne – WSPARCIE PRODUKCJI SADOWNICZEJ Wizja rozwoju polskiego cydru jest oparta na wykorzystywaniu bogactwa polskich jabłek co jest bezpośrednio powiązane z szybkim rozwojem  produkcji cydru przez sadowników. Potrzebne do tego są programy pomocowe wpierające sadowników w budowie  cydrowni, stworzenie centrów eksperckich i projektów szkoleniowych. Na straży jakości i naturalności polskiego cydru staną sami sadownicy tworząc jego bogactwo jakościowe.
 3. Promocyjne – PROMOCJA POLSKIEGO CYDRU NATURALNEGO Stowarzyszenie prowadzi ogólnopolską kampanię informacyjno-gospodarczą naturalnych polskich cydrów „ZACYDROWANI.PL-WSPIERAMY POLSKI CYDR NATURALNY” oraz współorganizuje Lubelskie Święto Młodego Cydru. Prowadzi działania edukacyjne i szkoleniowe zawierające w programie wizytę w pierwszej w Polsce cydrowni pokazowej w woj. lubelskim . Jest otwarte na działania międzynarodowe a agencje rządowe, instytucje regionalne, programy promocji regionów są nieodzownym partnerem w realizacji działań strategicznych stowarzyszenia. Realizuje projekty o charakterze regionalnym i ogólnopolskim dotyczącym dla sadowników, rolników, osób zajmujących się rozwojem obszarów wiejskich np. wyjazdy studyjne krajowe i międzynarodowe, szkolenia zw. z prowadzeniem inwestycji na terenach wiejskich 

 Cele operacyjne stowarzyszenia opierają się na: 

-intensywnych działaniach na rzecz  zmiany ustawy i definicji polskiego cydru

-stworzeniu pozytywnej energii społecznej wokół idei polskiego cydru

-stworzeniu warunków dla rozwoju małych, rzemieślniczych cydrowni

-współorganizacji cyklicznej imprezy Lubelskie Święto Młodego Cydru i innych działaniach promocyjno-informacyjnych

-przygotowaniu wydawnictw o sadach i lokalnych cydrach

-współpracy z samorządami, liderami opinii , organizacjami pozarządowymi i mediami

-nawiązaniu współpracy z nowymi członkami, partnerami i sponsorami działań informacyjno- promocyjnych

-pozyskiwaniu środków zewnętrznych  w tym unijnych na wsparcie inwestycji w lokalne cydrownie.

M

Nazwa Firmy: Milbor Sp. z o.o.

Adres: Prosta 2/14 lok 24

Tel./Fax: 660 00 25 26

E-mail: sales@milbor.pl

Strona www: www.milborpmc.com

BOX Nr C56

Informacja o Firmie:

Milbor PMC to rodzinna firma zajmująca się dystrybucją urządzeń pakujących i sortujących do owoców i warzyw. Dzięki współpracy z czołowymi producentami maszyn, jesteśmy w stanie dostarczyć naszym klientom najlepsze rozwiązania na rynku. Naszym celem jest zatem pomaganie w poprawie wydajności pracy, wydłużanie przydatności produktów do spożycia oraz znaczące ograniczenie strat.

Nasza firma została założona przez rodzinę sadowników działających w branży owoców od 60 lat. Dzięki ich doświadczeniu dobrze wiemy jak wielkie znaczenie w uprawie owoców ma sprawdzona technologia.

Nazwa Firmy: MILEX Józef Milewski

Adres: ul. Strażacka 6, 09-530 Dobrzyków

Tel./Fax: 24 2775222

E-mail: milex@milex.pl

Strona www: www.milex.pl

BOX Nr C51

 

Nazwa Firmy: Mirpol Sp. z o.o.

Adres: Strzyżewice 165A, 23-107 Strzyżewice

Tel./Fax: +48 81 566 69 28

E-mail: biuro@mirpol.biz

Strona www: www.mirpol.biz  

BOX Nr: 55

 

Informacja o Firmie:

     

Firma Mirpol powstała w 2003 roku i od początku działalności zajmowaliśmy się skupem i obrotem owocami i warzywami świeżymi oraz zbożem.

 Kolejnymi etapami wzrostu przedsiębiorstwa było wprowadzenie do naszej oferty transportu międzynarodowego, międzynarodowego obrotu zbożem, a także obrót nawozami mineralnymi.

 Od dwóch lat nasza firma do istniejących już pól aktywności, dodała prowadzenie przedstawicielstwa trzech słowackich firm produkujących ekologiczne nawozy oraz dodatki paszowe na bazie naturalnych kwasów huminowych i surowców pochodzenia zwierzęcego.

N

Nazwa Firmy: Niwa Hodowla Roślin Jagodowych sp. z o.o.

Adres: Brzezna 565; 33-386 Podegrodzie

Tel./Fax: 694 499 642

E-mail: biuro@niwabrzezna.pl

Strona www: www.niwabrzezna.pl  

BOX Nr  C37

Informacja o Firmie:

Niwa Hodowla Roślin Jagodowych sp. z o.o. jest firmą prowadzącą prace hodowlane zmierzające do uzyskania nowych odmian roślin jagodowych. W ramach działalności spółki opracowywane są technologie produkcji wysokiej jakości materiału szkółkarskiego oraz opracowywane technologie produkcji owoców dla uzyskiwanych odmian.

Nowym wyzwaniem dla firmy jest wprowadzanie na rynek najnowszych odmian. Aktualnie wdrażana jest odmiana maliny czerwonej wszechstronnego zastosowania o dużych jasnych owocach oraz doskonałym smaku – Delniwa.

Ofertę firmy uzupełniają: żółty Jantar oraz niemal czarny Heban.

O

Nazwa Firmy: Orskov Foods SA

Adres: Kołomąt 15, 78-550 Czaplinek

Tel.: 943754326

E-mail: orskovfoods@orskovfoods.pl

Strona www: www.orskovfoods.pl

BOX Nr C40

Informacja o Firmie:

 

Orskov Foods S.A. /poprzednio: Agrofreeze S.A./ zajmuje się skupem i mrożeniem owoców i warzyw. Działamy od 1990 r., nasi klienci to znane firmy europejskie o zasięgu światowym. Orskov Foods S.A. należy do międzynarodowej grupy Orskov Foods z duńskim kapitałem, z siedzibą w Danii.

Aktualnie poszukujemy dostawców owoców i warzyw, mile widziane certyfikaty Global Gap i Eco.

Płatność bezpośrednio po dostawie surowca.
Orskov Foods S.A., Kołomąt 15, 78-550 Czaplinek

+48 94 375 43 26

www.orskovfoods.pl

orskovfoods@orskovfoods.pl

Fb: @ orskovfoodspoland

Ig: @ orskovfoodspoland

P

 

 

Plantpress Sp. z o.o.

GŁÓWNY PARTNER MEDIALNY JAGODOWYCH TRENDÓW 2020

 1. J. Lea 114a, 30-133 Kraków

tel./fax (012)-636-18-51, 622-57-60, 638-28-64 (65)

wydawnictwo@plantpress.pl

www.plantpress.pl

Wydawca czasopism ogólnopolskich i europejskiego magazynu sadowniczego oraz książek  o tematyce ogrodniczej

 • „Hasło Ogrodnicze”
 • „Miesięcznik praktycznego sadownictwa SAD”
 • „Czereśnia”
 • „Truskawka, Malina, Jagody” (TMJ)
 • „Informator Sadowniczy”
 • „Warzywa polowa uprawa warzyw i ziemniaków jadalnych”
 • „Szklarnie, Tunele, Osłony”
 • „Wiadomości Rolnicze Polska”
 • „Szkółkarstwo”
 • „EFM European Fruitgrowers Magazine”

The publisher of the following magazines:

 • „Hasło Ogrodnicze”, „MPS SAD”,”Czereśnia”,,”Truskawka, Malina,Jagody”, ” Warzywa polowa uprawa warzyw i ziemniaków jadalnych “, „Szklarnie, Tunele, Osłony”, „Wiadomości Rolnicze Polska”, “Szkółkarstwo”, “Informator Sadowniczy”,  “EFM European Fruitgrowers Magazine”, as well as books on gardening.

Nazwa Firmy: Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Lublinie

Adres: ul. Diamentowa 6, 20-447 Lublin

Tel./Fax: 81 74 40 326

E-mail: wi-lublin@piorin.gov.pl

Strona www: http://piorin.gov.pl/wiorin/lubelskie/

BOX Nr C25

Informacja o Firmie: Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa wykonuje zadania określone przepisami ustawy o ochronie roślin, ustawy o środkach ochrony roślin, ustawy o nasiennictwie oraz aktów wykonawczych do ww. ustaw. Zadania realizowane przez Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa mają na celu zmniejszenie zagrożenia ze strony organizmów szkodliwych, eliminację negatywnych skutków wynikających z wymiany handlowej i stosowania środków ochrony roślin oraz nadzór nad produkcją materiału siewnego w pełni spełniającego wymagania zdrowotnościowe i jakościowe. Kierunki i zakres działań Inspekcji wynikają z bieżących problemów występujących w rolnictwie i mają na celu rozwiązywanie lub ograniczanie ich negatywnych skutków, z korzyścią dla producentów rolnych, eksporterów i importerów. Zadania realizowane są przez prowadzenie działalności kontrolnej, diagnostycznej – które stanowią podstawę działania Inspekcji, jak również poprzez prowadzenie szeroko zakrojonej działalności edukacyjnej nakierowanej na podnoszenie wiedzy z zakresu ochrony roślin i nasiennictwa wśród producentów rolnych i przedsiębiorców działających w branży rolniczej. Ważnym obszarem działalności Inspekcji jest diagnostyka laboratoryjna. Laboratoria  działają w oparciu o wdrożony system zarządzania jakością, a większość z nich uzyskała certyfikat akredytacji. Posiadanie akredytacji stanowi potwierdzenie, że usługi świadczone przez laboratorium reprezentują wysoki standard jakości, uzyskiwany poprzez stosowanie uznanych metod badawczych i nowoczesnego wyposażenia oraz kompetencje i bezstronność personelu, przy zapewnieniu stałej gotowości do współpracy z klientem.

Nazwa : ProBiotics PolskaLubelskie Centrum Mikroorganizmów w Celejowie

 Nazwa Firmy   Solo Urszula Kurant

Adres:  Celejów 29c, 24-120 Kazimierz Dolny

Tel./Fax:    722-121-996

E-mail:     urszula.kurant@probiotics.pl

Strona www:     www.mikroem.pl

BOX Nr A14

Informacja o Firmie:

Licencjonowany Doradca ProBiotechnologii Urszula Kurant  przy współpracy z firmą ProBiotic Polska  prowadzi  Lubelskie Centrum Mikroorganizmów w Celejowie.

Firma ProBiotics Polska zajmuje się mikroorganizmami (ProBioEmy) dla rolnictwa do gleby i roślin, probiotykami dla zwierząt , pszczół, ludzi. Bakterie do kompostowania, szamba i oczyszczalni ścieków.

Nasza misja: Człowiek i środowisko – JEDNO ZDROWIE – wspólna odpowiedzialność.
Dla każdej formy życia MIKROORGANIZMY spełniają fundamentalną rolę.

Cel: Centrum wdrażające ProBioTechnologię (bezpieczna i zdrowa dla wytwórcy i konsumenta; nie degraduje środowiska lecz odtwarza jego zasoby, a w długoterminowej perspektywie czasowej je wzbogaca). Doradztwo i zaopatrzenie w środki i nawozy do produkcji ekologicznej .

S

Nazwa Firmy:  Savona Sp. z o. o.

Adres: Rudnik Szlachecki 59, 23-212 Wilkołaz

Tel./Fax: (081) 821 57 03

E-mail: savona@euromail.pl

Strona www: www.savona.net.pl

BOX Nr 1I – WYSTAWA MASZYN

Savona Sp. z o. o. Sprzedaż ciągników i maszyn rolniczych

SUMI AGRO POLAND Sp. z o.o.
ul. Bonifraterska 17, 00-203 Warszawa
tel.: 22 637 32 37, fax: 22 637 32 38
e-mail: biuro@sumiagro.pl

BOX Nr B8

Nazwa Firmy: F.H.U. Tomasz Wałach

Adres: Legionów 12, 44-200 Rybnik

Tel./Fax: 693086505

E-mail: superborowka@gmail.com

Strona www: www.superborowka.pl

BOX Nr C35

Informacja o Firmie: Superborówka.pl to firma z wieloletnim doświadczeniem. Borówki to nasza pasja i specjalność. Od lat sprzedajemy sadzonki odmian sprawdzonych i cenionych nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Rocznie produkujemy kilkaset tysięcy roślin. W naszej ofercie znajdziecie Państwo materiał nasadzeniowy w multiplatach, sadzonki w doniczkach P9, a także dwu- i trzyletnie rośliny w doniczkach C1.5. Posiadamy również własną plantację owocową. Stale się rozwijamy i analizujemy bieżący rynek owoców miękkich, zajmując się również sadzonkami jagody kamczackiej, aktinidii i świdośliwy. Szkółka znajduje się pod nadzorem PIORiN. Dzięki stałej współpracy z wiodącymi producentami w Europie, mają Państwo pewność, że zakupione u nas sadzonki i owoce są produkowane przy użyciu najnowszych technologii z dużym ograniczeniem środków chemicznych. Naszym klientom oferujemy pełne doradztwo w zakresie prowadzenia plantacji i sprzedaży owoców. Zapraszamy do kontaktu.

Nazwa Firmy: Syngenta Polska Sp. z o.o.

Adres:  Szamocka 8, 01-748 Warszawa

Tel./Fax: +48 (22) 326 06 01 / +48 (22) 326 06 99

E-mail: poland.office@syngenta.com

Strona www: www.syngenta.com

BOX Nr  C12

Informacja o Firmie:

Syngenta od ponad 15 lat oferuje polskim producentom innowacyjne produkty, które pomagają zwiększać wydajność upraw w sposób przyjazny dla środowiska. Jako liderzy na rynku posiadamy w swojej ofercie szerokie portfolio produktów, obejmujące: herbicydy, fungicydy, insektycydy, zaprawy nasienne, nasiona oraz materiały wyjściowe do dalszej produkcji. Profesjonalne programy, wspierające uprawę oraz doradztwo na miejscu produkcji to elementy kompleksowego podejścia do procesu produkcji.

Wspieramy producentów warzyw i owoców w ich staraniach o zwiększanie plonu i pomagamy im w zwalczaniu szkodników oraz chorób atakujących uprawy. Nasze portfolio sprawdzonych od lat i skutecznych produktów regularnie uzupełniamy o dziesiątki nowych preparatów i odmian, które na bieżąco pozwalają rozwiązywać problemy pojawiające się w uprawach czy spełniać oczekiwania producentów.

T

Nazwa Firmy: TRADECORP

Adres: c/ Alcala 498, 28027 Madrid

Tel./Fax: +48 609 476 339

E-mail: andrzej.zbroja@tradecorp.rovensa.com

Strona www: www.tradecorp.com.pl 

BOX Nr A-17

Informacja o Firmie:

Tradecorp specjalizuje się w produkcji:

 • mikroelementów, w tym polecanego do fertygacji upraw jagodowych  zestawu mikroelementowego TC AZ Bentley
 • mineralnych nawozów dolistnych z formulacjami polepszającymi pobieranie i wykorzystanie składników pokarmowych ( np. Drakar, Magnitech)
 • biostymulatorów opartych na algach, aminokwasach i kwasach humusowych, np. Phylgreen mira, Delfan Plus, Humistar)

Program ich stosowania  został  opracowany  w koncepcji Biostymulacja 360.  Umożliwia ona wsparcie roślin  od wschodów do owocowania, od tworzenia sytemu korzeniowego poprzez kwitnienie  do  przyrostu owoców.

Produkty zawarte w tym programie stymulują naturalne mechanizmy obronne roślin umożliwjając im łagodne przejście przez okres stresu   jak i  pomagają odbudować potencjał plonotórczy po jego  ustąpieniu.

  Firma  Tradecorp  wchodzi w skład grupy  Rovensa. Podmioty tworzące tą grupę oferują  środki ochrony roślin, adjuwanty, biopestycydy, nawozy oraz biostymulatory. Działamy na wszystkich kontynentach.

W Polsce jesteśmy aktywni od 2006 r.  Oferujemy sprawdzone rozwiązania, przebadane w  ośrodkach badawczych w Polsce jak i za granicą. Producenci cenią nasze produkty za wysoką jakość  oraz  bardzo dobre efekty ich stosowania.

Nazwa Firmy: TOMA SEEDS Tomasz Marasik

Adres: Długa 26, 32-061 Rybna

Tel./Fax: +48 605418866

E-mail: t.marasik@marasik.com.pl

Strona www: www.marasik.com.pl

BOX Nr  C61

Informacja o Firmie:

Działająca od roku 2000 rodzinna firma współpracuje z dostawcami z Holandii, Japonii, Hiszpanii, Francji, Włoch oraz z Wegier.

Oferujemy nowoczesne wolne od GMO nasiona warzyw i innych roślin uprawnych a także nawozy organiczne zawierające aktywne mikroorganizmy pozwalające na prowadzenie upraw roślin bez stosowania pestycydów.

Nasze produkty posiadają atesty wymagane do prowadzenia upraw typu BIO/Eko

prowadzimy fachowe szkolenia oraz doradztwo uprawowe i inwestycyjne z zakresu obrotu, pakowania, przechowywania, uprawy, nawożenia i ochrony roślin.

Zapraszamy do kontaktu: tel: +48 605418866, t.marasik@marasik.com.pl oraz www.marasik.com.pl

 

Nazwa Firmy: TUDO METAL Sp. z o.o.

Adres: ul. Mariana Rapackiego 20, 20-150 Lublin

Tel./Fax: 571 481 446

E-mail: biuro@tudo.com.pl

Strona www: www.tudo.com.pl

BOX Nr C53

Informacja o Firmie:

Jesteśmy producentem tuneli foliowych do upraw po osłonami. Nasze tunele przeznaczone są do uprawy takich roślin jak: borówki amerykańskie, maliny, truskawki, papryka, pomidory, warzywa, kwiaty itd. Mamy własną plantację borówki w Radomyślu nad Sanem, gdzie znajduje się także wystawa naszych opracowań (obecnie w budowie). Nasza spółka została założona przez Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych AGRO S.A. z siedzibą w Warszawie.

Podmiotom zainteresowanym inwestycjami w tunele do borówki amerykańskiej oferujemy fachowe doradztwo i skup owoców. Wszystkim naszym klientom oferujemy wsparcie finansowe w postaci kredytu lub leasingu.

U

Nazwa Firmy: UPL Polska Sp. z o.o.

Adres: ul. Stawki 40 , 01-040 Warszawa

Tel./Fax: + 48 22 866-41-80

E-mail: sekretariat@upl-ltd.com

Strona www: www.upl-ltd.pl

BOX Nr C59

Informacja o Firmie:

UPL (po połączeniu UPL i Arysta LifeScience) jest obecnie jedną z 5 największych firm

z branży rozwiązań rolniczych na świecie z przychodem rocznym w wysokości 5 miliardów USD i obecnością w 130 krajach. Dzięki dostępowi do 90% światowego rynku żywności i obecności w regionach o wysokim wzroście gospodarczym, UPL stanowi atrakcyjną propozycję dla rolników, dystrybutorów, dostawców i partnerów. Nowe zintegrowane portfolio to wzajemnie uzupełniający się asortyment chemicznych środków ochrony roślin: herbicydów, fungicydów i insektycydów, zapraw nasiennych oraz produktów biologicznych.

The new UPL is a leader in global food systems and with the acquisition of Arysta LifeScience, becomes one of the top 5 agricultural solutions companies worldwide. With revenue of approximately USD $5 billion, it has a footprint in 76 countries and sales in 130+ countries, with 10,800+ people worldwide. We aim to transform agriculture through our purpose of OpenAg, an open agriculture network that feeds sustainable growth for all. The new UPL offers an integrated portfolio of both patented and post-patent agricultural solutions for various row crops and specialty crops.

 

W

Nazwa Firmy: WDK TUNNELS POLSKA

Adres: Krupczyńska 46, 66-446 Deszczno

Tel./Fax: 788 917 187

E-mail: w.k@wdk-tunnels.eu

Strona www: www.wdk-tunnels.eu

BOX Nr C34

Informacja o Firmie:

Firma WDK Tunnels Polska produkuje tunele foliowe, stoły uprawowe oraz oferuje systemy nawodnień. Oferujemy fachową obsługę klienta oraz konkurencyjne ceny.  

Nazwa Firmy: FIRMA HANDLOWO USŁUGOWA Wilkołaziak Jacek Serwinek

Adres: Wilkołaz III 92

23-212 WILKOŁAZ

Tel./Fax: 81 821 20 74

E-mail: fhuwilkolaziak@gmail.com

Strona www: www.wilkolaziak.pl

BOX Nr A7

Informacja o Firmie:

Zajmujemy się kompleksową obsługą rolnictwa w zakresie nawozów, środków ochrony roślin, materiału siewnego,  RSM-u, pasz, węgla  oraz sprzedaży materiałów budowlanych

 

Nazwa Firmy: WM Sp.zo.o
Adres:  Osiedlowa 13
Tel./Fax: 81 81 826 41 91
E-mail: info@wm-wm.pl
Strona www: wm –wm.pl
BOX Nr  C 20

Informacja o Firmie:
WM Sp.zo.o zajmuje się zaopatrzeniem rolnictwa i ogrodnictwa. Szczególny nacisk kładziemy na zaopatrzenie sadowników, szkółkarzy, producentów owoców.

Jesteśmy dostawcą elementów konstrukcji do budowy nowoczesnych sadów i plantacji malin.

W swojej ofercie posiadamy szeroki wachlarz opakowań na owoce i warzywa oraz wiele innych artykułów szkółkarskich i ogrodniczych.